Arsenal

418 articole despre arsenal

Presa engleza despre Mutu

arsenal
Presa engleza considera ca atacantul lui Chelsea, Adrian Mutu, a avut o evolutie slaba, miercuri, in meciul cu Arsenal, scor 1-1, din prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor. Cotidianul [..]

Baptista, înger şi demon pentru Arsenal, în Cupa Ligii

arsenal
Atacantul lui Arsenal Julio Baptista a marcat o dată pentru Tottenham şi de două ori pentru “tunarii” săi, pe care i-a condus spre o revenire curajoasă în faţa rivalilor din [..]

Adversar CM 2010: Wenger, noul selectioner al Frantei?!

arsenal
Euro 2008 s-a terminat pentru noi, romanii, cu o mare parere de rau, una ca se putea mai bine, dar si cu o mica speranta. La ce a aratat la acest Campionat European, Franta nu are de ce sa ne sperie [..]

Steaua se indeparteaza si de Cupa UEFA

arsenal
Steaua Bucuresti a ratat orice sansa de a accede in optimile Ligii Campionilor, dupa ce a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de FC Sevilla. Steaua mai pastreaza doar [..]

Gallas e mandru de actuala sa echipă, Arsenal

arsenal
Francezul William Gallas şi-a criticat fosta echipă, Chelsea Londra, pentru declaraţiile denigrante la adresa sa, după transferul său, în vara acestui an, la rivala Arsenal. Fundaşul [..]

McCarthy elimină Arsenal din Cupa Angliei

arsenal
Un şut magnific al lui Benni McCarthy, cu trei minute înainte de final, a adus formaţiei Blackburn Rovers un loc în sferturile de finală ale Cupei Angliei, în dauna londonezilor [..]

Robert Pires vrea sa-si incheie cariera la Arsenal

arsenal
Mijlocasul francez Robert Pires a declarat, joi, intr-un interviu acordat cotidianului "Evening Standard", ca ar dori sa-si prelungeasca acordul cu gruparea Arsenal si, eventual, sa-si [..]

Ganea a marcat primul gol in campionatul Angliei

arsenal
Atacantul echipei Wolverhampton, Ionel Ganea, a marcat primul sau gol in Premier League, in minutul 26 al meciului cu Arsenal Londra, scor 1-3, din cadrul etapei a XXIV-a a campionatului [..]

Chelsea va intalni Arsenal

arsenal
Echipa Chelsea va intilni formatia Arsenal Londra in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-a stabilit, vineri, in urma tragerii la sorti desfasurate la Nyon. Programul complet al sferturilor [..]

Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

arsenal
Echipa Chelsea Londra, cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Pentru Chelsea [..]

Real si Arsenal au fost eliminate

arsenal
Echipa Chelsea Londra s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 2-1, Arsenal, in mansa secunda a sferturilor de finala. Pentru Arsenal a [..]

Manchester United a pierdut Supercupa Angliei

arsenal
Duminica, pe Millennium Stadium din Cardyff, in fata a 63.000 de spectatori, Arsenal Londra a dispus cu 3-1 de Manchester United in finala Supercupei Angliei. Dupa o prima repriza fara gol, Arsenal [..]

Un nou val de "galactici" la Real Madrid

arsenal
Nici nu s-a terminat bine Cupa Mondială şi marile cluburi ale Europei au început să oferteze jucători care au evoluat la Mondialul German. După venirea lui Fabio Capello, Real Madrid este [..]

Marile transferuri ale verii

arsenal
Principalele transferuri realizate de marile cluburi europene in vederea Ligii Campionilor 2006/2007. - Barcelona: Lilian Thuram si Gianluca Zambrotta (ambii Juventus), Eidur Gudjohnsen (de la [..]

Steaua paraseste onorabil cupele europene

arsenal
Echipa Steaua Bucuresti a pierdut, cu scorul de 1-2 , meciul sustinut, aseara, in deplasare, impotriva formatiei Arsenal Londra, in etapa a VI-a, ultima a grupei H din Liga Campionilor. Singura [..]

Luptă în trei, pentru calificarea în optimi

arsenal
FC Porto a porfitat de rezultatul de egalitate dintre Arsenal şi ŢSKA Moscova, 0-0, şi s-a apropiat la un punct de primul loc în clasamentul grupei G, după ce a învins cu 3-1 [..]

Arsenal, în finala Cupei Ligii Angliei, după 14 ani

arsenal
Arsenal s-a calificat în ultimul act al Cupei Ligii Angliei după un retur de senzaţie al semifinalei disputate contra rivalilor din nordul Londrei, Tottenham Hotspur. Două goluri marcate de [..]

ANONIMUTU

arsenal
Marti seara, la Londra, Juventus Torino a fost invinsa clar, de Arsenal, scor 2-0, dupa o partida dominata copios de englezi. In celalalt meci, Barcelona a facut 0-0, la Lisabona, cu Benfica. [..]

Steaua vrea sa ia primele puncte in Liga

arsenal
Stelistii nici nu se gandesc sa nu bata, diseara, Slavia Praga in penultimul meci din cadrul grupelor Ligii Campionilor. Fotbalistii Stelei sustin ca trebuie sa joace exemplar diseara cu Slavia [..]

Liverpool s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

arsenal
Liverpool s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a castigat aseara mansa retur cu Arsenal, la capatul unui meci senzational.Arsenal a deschis scorul in minutul 12, prin Diaby care [..]

Portarul englez David Seaman se retrage

arsenal
Portarul David Seaman, fost component al reprezentativei de fotbal a Angliei, si-a anuntat retragerea din activitatea sportiva printr-un comunicat dat publicitatii pe site-ul internat al actualei [..]

Gallas: “Mourinho m-a ameninţat că voi juca numai la rezerve”

arsenal
La doar trei zile după ce s-a transferat de la Chelsea la Arsenal, francezul William Gallas a şi început să-şi critice fostul antrenor, Jose Mourinho. “Sunt fericit că am ajuns la [..]

Cosmetica din cămară

arsenal
Plantele, fructele, produsele apicole, lactatele şi chiar banala argilă reprezintă un adevărat arsenal cosmetic oferit de mama natură, ce face minuni pentru sănătatea şi frumuseţea pielii. [..]

Dani Coman, elogiat de francezi

arsenal
Fundasul Bakary Sagna (Arsenal Londra) a declarat, duminica, la Clairefontaine, ca de vina pentru remiza cu Romania, scor 1-1, nu sunt atacantii echipei Frantei, ci ghinionul si mai ales portarul [..]
Alte informatii despre: meci , portar , danut coman , romania , franta

In ultimii 12 ani, Piturca a strans doar un punct in topul celor mai buni antrenori

arsenal
Selectionerul Romaniei, Victor Piturca, se afla pe locul 113, cu doar un punct, in clasamentul celor mai bun antrenori din ultimii 12 ani, intocmit de Federatia Internationala de Istorie si [..]
Alte informatii despre: iffhs , top antrenori

Cele mai citite despre arsenal

Zodia ei iti arata cum s-o cuceresti

Nativa fiecarei zodii are imaginea ei despre cum trebuie sa fie barbatul ideal. Daca incerci s-o cuceresti, afla-i zodia si treci la atac.