arbitri
Comitetul Executiv al FRF, desfasurat ieri, a fost unul destul de agitat. Unul dintre principalele motive de discutii a fost dorinta federatiei de a avea in cont, la inceputul sezonului, intreaga [..]

Arbitri paziti cu UEFA

arbitri
Presedintele Comisiei Centrale a reactionat dur la acuzele antrenorului Mircea Lucescu privind arbitrajul de la Dinamo-Rapid, amenintind ca il reclama la forul european.In plin conflict cu fostul [..]

Besiktas la prima infringere

arbitri
Formatia Besiktas Istanbul a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul 4-1, de echipa Samsunspor, intr-un meci incheiat in minutul 85. Arbitrul intilnirii, Cem Papila, a eliminat cinci [..]

Austria-Polonia 1-1, in Grupa B

arbitri
Echipele nationale ale Austriei si Poloniei au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat joi in Grupa B, in care gazdele au egalat dintr-un penalty in prelungirile partidei.Echipele de [..]

GFI LANguard Network Security Scanner v.7 este Produsul anului 2006

arbitri
SearchWindowsSecurity.com a selectat aplicaţia GFI de scanare a securităţii şi administrare a patch-urilor GFI LANguard Network Security Scanner (N.S.S.) ca program caştigător în [..]

Cine le mai opreste?

arbitri
Biandra Tirgoviste a invins clar pe Sportul Biandra.Tirgoviste a spulberat pe Sportul Studentesc Omnilogic chiar la Bucuresti, impunindu-se cu un categoric 69-41. Catalin Tanase, tehnicianul [..]

Inter, posibilă campioană a Italiei

arbitri
Presa italiană scrie că titlul din sezonul 2005/2006 va fi acordat formaţiei Internazionale Milano, care ar obţine astfel al 14-lea titlu din istorie. Deşi Federaţia Italiană nu a dorit să [..]

Carţu a luat o gură de oxigen

arbitri
Poli Timişoara a obţinut, în meciul cu Gloria Bistriţa, scor 1-0, prima victorie pe teren propriu de la numirea lui Sorin Carţu în funcţia de antrenor principal. Unicul gol al [..]

Vestul Salbatic al Doljului

arbitri
Meciurile de fotbal din diviziile inferioare au un farmec aparte, carutele pe post de tribune sau aparitiile intempestive in terenul de joc ale cailor, vacilor sau diverselor alte oratanii fiind [..]

"Grecii vor fi mai periculoşi"

arbitri
În această seară, de la ora 20.00, în direct la TVR 1, Dinamo susţine manşa secundă din primul tur al Cupei UEFA, contra grecilor de la Xanthi. Chiar dacă în tur [..]

Rapidiştii au moral bun, dar 50% şanse

arbitri
Giuleştenii întalnesc, în această seară, în deplasare, de la ora 22.00, în direct la Prima TV, pe portughezii de la Nacional Madeira, în faţa cărora vor [..]

Weekendul pisicilor la Bucuresti! Expozitia felina cu tematica Western

arbitri
Ultimul weekend al lunii septembrie este dedicat pisicilor! Peste 200 de feline din toate colturile lumii te asteapta la Expozitia Internationala Felina de Toamna – SofistiCAT. [..]
Alte informatii despre: expozitie pisici , expozitie felina , vestul salbatic , western , sofisticat , pisici

Rusia s-a calificat in semifinale dupa ce a invins Olanda cu 3-1

arbitri
Echipa nationala a Rusiei, antrenata de olandezul Guus Hiddink, s-a calificat in semifinalele EURO 2008, dupa ce sambata seara a invins cu 3-1, dupa prelungiri, una dintre favoritele turneului, [..]

Germania, calificata in finala Euro 2008

arbitri
Echipa nationala a Germaniei este prima finalista a Campionatului European, dupa ce miercuri seara a castigat cu 3-2 semifinala cu Turcia, printr-un gol marcat in minutul 90 de Lahm.GERMANIA - [..]

EURO 2008: Spania s-a calificat in finala, unde va intalni Germania

arbitri
Echipa nationala a Spaniei s-a calificat in finala Campionatului European, dupa ce joi seara a castigat cu 3-0 semifinala disputata contra Rusiei, la Viena. RUSIA - SPANIA 0-3 (Xavi 50, [..]

Moggi, invitatul lui Gheara

arbitri
Controversatul om de fotbal italian, fost director al lui Juventus, va participa maine la Gala Fotbalului Romanesc. Vieri este si el invitat. Pentru cunoscatori si nu numai, Luciano Moggi este [..]

Razboi intre Gigi Becali si Cristi Borcea

arbitri
Timp de mai bine de 15 minute, „prietenii” Gigi Becali si Cristi Borcea s-au atacat intr-o interventie telefonica la Sport.ro. „Luciano Moggi (n.r. fostul director al echipei [..]

Copos il acuza pe Ionut Lupescu de incompetenta in delegari

arbitri
Patronul Rapidului, George Copos, il acuza pe directorul general al FRF, Ionut Lupescu, de incompetenta sau rea vointa in delegarea arbitrilor, afirmand ca de la inceputul sezonului echipa sa a [..]

Arbitrul Craciunescu Jr. a dat un cap in gura unui jucator

arbitri
Intr-un moment in care fotbalul romanesc de club nu iese in evidenta decat prin scandaluri, nervi si declaratii care de care mai ostentative, sportul cu balonul rotund din tara noastra se remarca [..]

Steaua vrea cel putin un egal cu Arsenal

arbitri
Stelistii vor da piept, in aceasta seara, cu Arsenal, echipa cu cele mai mare sanse la castigarea grupei. Elevii lui Pedrazzini vor sa ramana neinvinsi in Ghencea in fata echipelor [..]

FRF infiinteaza CNA-ul fotbalului

arbitri
Nasul a anuntat o noua comisie care sa foloseasca proba video pentru a-i pedepsi pe cei pe care nu-i vad arbitrii si observatorii. Dupa ce a cistigat o partida importanta cu Liga Profesionista de [..]

Serea risca suspendarea pe viata din arbitraj

arbitri
Pe langa bataile iscate intre timisoreni si aradeni, Derby-ul Vestului pare sa aiba urmari dintre cele mai grave pentru doi dintre cei patru membri ai brigazii de arbitri. Acuzati vehement pentru [..]

Programul returului sferturilor din Liga Campionilor

arbitri
Astazi este programat pentru sferturile Ligii Campionilor meciul ce se desfasoara intre Liverpool si Arsenal, returul derby-ului englez, ce va fi arbitrat de o brigada din Suedia. Cea dea doua [..]
Alte informatii despre: program arbitrii champions league

Marian Salomir, cinci etape fara fluier

arbitri
Presedintele Politehnicii Timisoara a solicitat excluderea din arbitraj a lui Marian Salomir, pe care l-a acuzat ca a ignorat doua penalty-uri clare in favoarea echipei sale, amenintind ca, in caz [..]

Cele mai citite despre arbitri

Evgeni Plushenko - in spectacol la Bucuresti

Evgeni Plushenko a declarat recent ca isi dedica cea mai mare parte a timpului pregatirilor pentru turneul Kings On Ice: Olympic Tour. Turneul va ajunge si in Bucuresti, pe data de 11 aprilie, la Patinoarul Mihai Flamaropol, spectacolul promitand a surprinde esenta celor mai bune programe de patinaj

Kings On Ice - Campionii patinajului artistic vin la Bucuresti

Cele mai importante figuri ale patinajului mondial, in frunte cu campionul european en titre Evgeni Plushenko, vor sosi la Bucuresti primavara aceasta pentru un spectacol exceptional Kings On Ice – Olympic Tour, care va avea loc pe 11 aprilie la patinoarul Mihai Flamaropol. Sub cupola patinoarului

Sute de pisici din rase exotice la Plaza Romania

Peste 250 de pisici de rasa din Romania, Ungaria, Ucraina, Slovenia, Italia, Serbia, Bulgaria, Rusia, Cipru, Grecia, Cehia si Franta vor fi prezente in cadrul Expozitiei Internationale Felina Starkatz, organizata de Asociatia Felina Cat-Stanta pe 28-29 septembrie la Plaza Romania intre orele 11.00-18.00.