Thereau

79 articole despre thereau

Rezervele Stelei s-au chinuit cu Gloria lui Sabau

thereau
Cu trei zile inaintea meciului cu Lyon din Liga Campionilor, Steaua a invins greu, pe teren propriu, cu 2-1, formatia antrenata de Ovidiu Sabau, Gloria Bistrita, intr-un meci din etapa a IX-a a [..]

O palmă de la Dumnezeu

thereau
Cateva milioane de romani îşi încheiau pregătirile pentu Paşti şi se pregăteau să ia calea spre Biserică, pentru a sărbători Învierea lui Iisus Hristos. Alte cateva mii, [..]

Steaua continua eclipsa

thereau
Fotbalul romanesc si-a demonstrat limitele in actuala editie a cupelor europene, un supliment de argumentatie primind si simbata seara, la derby-ul dintre Universitatea Craiova si Rapid, incheiat [..]

Finala nejucata din sezonul precedent

thereau
Valencia si Betis Sevilla sunt doua amintiri frumoase (si recente) la care stelistii se gandesc nu numai cu nostalgie, ci si cu speranta inaintea dublei cu FC Sevilla, din 16-imile Cupei UEFA. Cele [..]

Cele mai citite despre thereau

Steaua - Real Madrid 1-4. Visul s-a terminat

Steaua a îndrăznit să creadă că poate răsturna soarta unui meci care ajunsese la scor de forfait, dar zeii i-a pedepsit cutezanţa. Era minutul 75 al meciului, la scorul de 3-1 pentru

Gigi Becali impotriva tuturor

Infuriat de prestatia arbitrilor la derby-ul pierdut miercuri in "Groapa" de Steaua cu 0-1, patronul ros-albastrilor, Gigi Becali, s-a lansat intr-un atac fara precedent indreptat

Dinamo-Steaua 1-0

Dinamo obtine a 8a victorie consecutiva, dar si pe cea mai pretioasa. Victoria a venit in primul minut al prelungirilor (Denis Serban) cind Steaua era cu doi oameni mai putin pe teren.