Trica a marcat pentru TSKA

Mijlocasul roman a reusit un gol in partida pe care echipa sa a castigat-o miercuri seara, in deplasare , cu scorul de 3-1, in fata lui Spartak Varna, in etapa a 19-a a campionatului Bulgariei. Trica a inscris golul doi al invingatorilor, in minutul 63. Trica a fost integralist, Fl. Petre nu a putut evolua deoarece se afla accidentat in cantonamentul echipei nationale a Romaniei, iar alexandru piturca nu a fost folosit. Altfel, fundasul Sorin Botis a fost eliminat in minutul 88 al meciului pe care echipa sa, Zalaegerszeg, l-a pierdut, in deplasare, cu scorul de 1-2, in fata lui Diosgyor, in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Ungariei. Botis a fost titular la Zalaegerszeg, la fel ca si Ciprian Dianu.