#handbal #turneu #echipa #scor

Romania incheie cu o victorie, scor 28-26, in fata Croatiei

Nationala feminina de handbal a Romaniei a invins, duminica, scor 28-26 (11-13), echipa similara a Croatiei, in ultimul meci disputat de elevele lui Radu Voina in cadrul turneului amical din Norvegia , la care au mai participat Rusia si reprezentanta tarii gazda, informeaza NewsIn.

Dupa ce au terminat prima repriza cu un avantaj de doua goluri, scor 13-11, croatele si-au majorat avantajul in debutul partii secunde si au ajuns sa aiba 23-18 in minutul 40, insa Romania a recuperat din handicap pe final si a reusit sa obtina victoria chiar la doua goluri diferenta, scor 28-26.