#rapid #liga campionilor #meci

Rapidistii se pregatesc de Liga Campionilor

Echipa din Giulesti isi continua ascensiunea spre varful Ligii I, dupa remiza contra campioanei CFR Cluj . Primul derby al acestui retur de campionat, CFR Cluj - Rapid, s-a terminat nedecis, vineri seara, scor 0-0, dupa un meci asupra caruia a planat pericolul de a fi intrerupt din pricina ninsorii abundente cazuta in Ardeal.

In minutul 70, „centralul” a fluierat finalul jocului, aratandu-le jucatorilor calea spre vestiare deoarece „tusierii” nu mai vedeau mingea. In cele din urma, dupa o discutie de cateva minute cu observatorul Alexandru Boc, Constantin a decis reluarea partidei.

(citeste continuarea in Evenimentul Zilei)