Ogararu a facut doar incalzirea la Ajax

Internationalul roman a stat doar pe banca de rezerve in Olanda, in timp ce Mutu a fost menajat din cauza problemelor musculare. Cele 13 goluri marcate de Adrian Mutu in Italia par sa-i poarte ghinion, internationalul roman neputind juca din cauza unor probleme musculare in meciul cu Atalanta (2-2). Mai mult, echipa sa a fost egalata in ultimul minut de joc, diminuindu-si sansele de a evolua in editia viitoare a Ligii Campionilor. In Germania, dupa ce la debut a dat o pasa de gol, Claudiu Niculescu a marcat pentru Duisburg, insa echipa sa a pierdut cu 1-2 meciul cu Wolfsburg. Vesti proaste si pentru ceilalti romani din Bundesliga. Marica a evoluat abia in repriza secunda, iar Sergiu Radu a stat pe banca de rezerve in meciul pierdut acasa de VfB Stuttgart (1-3) cu Hertha Berlin . In Italia, Paraschiv a marcat primul sau gol pentru Rimini, dar, luat de valul bucuriei, a incasat si un cartonas rosu. In Franta, Auxerre a invins cu 2-1 in deplasarea de la Rennes. Tamas a fost titular, iar Daniel Niculae si Vlad Munteanu , rezerve, ultimul fiind introdus insa doar pentru tragere de timp in minutul 90. Ogararu a coborit din tribune pe banca de rezerve de la Ajax, unde a si ramas pe tot parcursul meciului pierdut de formatia sa cu 1-2 in deplasarea de la Roda Kerkrade. Juniorul aradean Richard Filaret a semnat duminica un contract valabil pe cinci ani cu formatia Celtic Glasgow si va avea, in primul an, un contract de 2.500 de euro pe luna la gruparea scotiana. Clubul Atletico Arad, care a detinut proprietatea asupra fotbalistului, va primi 175.000 de euro, dar, conform contractului, va beneficia de un bonus in valoare de 250.000 de euro cind Richard Filaret isi va face debutul la prima echipa a clubului Celtic. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor