Marius Niculae, la primul gol pentru Mainz

Atacantul roman Marius Niculae a marcat primul său gol pentru echipa germană de fotbal FSV Mainz, într-o partidă amicală terminată la egalitate, scor 1-1, în compania formaţiei Hannover. Niculae , care a intrat pe teren la pauză, în locul lui Jovanovici, a deschis scorul în minutul 50 după o lovitură de colţ, Hannover egaland prin Michael Tarnat (63). "Săgeată" s-a obişnuit cu gandul că anul acesta va lupta, la Mainz pentru evitarea retrogradării. "Este o nouă experienţă pentru mine. Dar pană acum mi-am atins scopul la fiecare echipă la care am evoluat. Cred în această echipă, se pot schimba multe în campionat. Avem nevoie doar de ceva mai mult noroc şi trebuie să înscriem mai des", a declarat Niculae.