Marica a debutat cu gol

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat un gol in meciul amical pe care VfB Stuttgart l-a castigat marti cu scorul de 4-2 impotriva echipei de liga a treia, VfR Aahlen. Stuttgart a inceput meciul foarte slab, Aahlen conducand-o mai bine de jumatate de ora pe campioana Germaniei, prin golul marcat de Branko Okic, in minutul 15. Svabii au revenit dupa pauza, marcand prin Fernando Meira (`50), Cacau (`54), Marica (`59) si Hitzlsperger (`83). "Marica a demonstrat ca poate fi o alternativa viabila pentru linia noastra ofensiva . In afara golului marcat, Marica s-a dovedit dispus la efort , puternic si tehnic", a scris site-ul lui Stuttgart despre jucatorul roman.