Inter, fara mila cu Roma

Cristian Chivu, accidentat, a fost marele absent al derby-ului de ieri din Italia, AS Roma – Inter Milano , adica fosta si actuala echipa a romanului. Partida s-a rupt din minutul 29, cand Ludovic Giuly a scos cu mana de pe linia portii o minge sutata de Ibrahimovic . Francezul a fost eliminat, in timp ce atacantul interist a transformat penalty-ul. Roma a egalat in minutul 54, insa sperantele gazdelor au fost risipite rapid, Inter reusind sa inscrie de trei ori in putin peste 10 minute. AS Roma - Inter Milano 1-4 Au marcat: Perrotta `54 / Ibrahimovic `29-penalty, Crespo `57, Cruz `60, Cordoba `68 Roma: Doni – Panucci (?`69 Cicinho), Mexes, Juan, Tonetto – De Rossi, D. Pizarro – Giuly, Perrotta, A. Mancini (?`69 Vucinic) – Totti (?`76 Esposito) Antrenor: Luciano Spalletti Inter: Julio Cesar – J. Zanetti, Cordoba, Samuel, Maxwell – Figo (?`77 G. Pele), Stankovic, Dacourt (?`51 Crespo), Cambiasso, R. Cesar – Ibrahimovic (?`51 Cruz) Antrenor: Roberto Mancini *partida Livorno – Fiorentina s-a jucat dupa inchiderea editiei. CLASAMENT: 1. Inter Milano 14p, 2. AS Roma 11p, 3. Juventus 10p. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro