Ambii portari ai lui Chelsea, accidentati la meciul cu Reading

Cei doi portari ai englezilor de la Chelsea , Petr Cech si Carlo Cudicini, s-au accidentat in timpul meciului de campionat, castigat in deplasare la Reading cu 1-0. Cech s-a accidentat in primul minut al partidei, dupa ce s-a ciocnit cu un atacant advers, care l-a lovit cu genunchiul, si a fost schimbat cu italianul Cudicini. La randul sau, acesta a suferit o comotie cerebrala dupa ce a fost lovit aparent involuntar de jucatorul gazdelor Sonko, in ultimele minute ale meciului. Ambii goalkeeperi au fost scosi din teren pe targa si au fost apoi spitalizati. Pana la finalul partidei, poarta echipei Chelsea a fost aparata de capitanul londonezilor, fundasul John Terry. Daca se va stabili ca accidentarile lui Cech si Cudicini sunt grave, acestea vor reprezenta o problema importanta pentru Chelsea, mai ales ca la mijlocul saptamanii vor da piept Barcelona in Liga Campionilor.