Social

300 de milioane de oameni au urmarit in direct ceremonia in memoria lui Steve Irwin

Familia, prietenii si personalitati marcante i-au adus un ultim omagiu lui Steve Irwin , autorul celebrului serial documentar "Crocodile Hunter", a carui moarte in urma unei intepaturi de pisica de mare la inceputul lunii septembrie a provocat un soc national in Australia. Ceremonia, la care au participat aproape 5.000 de persoane, s-a desfasurat la locul preferat de munca al lui Irwin, "Crocoseum" de la Australia Zoo si a fost transmisa in direct de marile retele de televiziune, fiind urmarita de aproape 300 de milioane de persoane. Evenimentul a fost marcat de interventia emotionanta a fiicei realizatorului de televiziune, in varsta de 8 ani."Tatal meu a fost un erou, a fost intotdeauna langa mine cand aveam nevoie de el", a declarat Bindi, imbracata in kaki, culoarea preferata a tatalui ei. "Am filmat impreuna, am prins crocodili (...). Nu vreau ca pasiunea tatei sa se termine aici. Vreau sa fac ceva pentru speciile pe cale de disparitie , asa cum a facut si el", a mai spus fetita. Premierul australian John Howard a deschis ceremonia, laudand calitatile lui Irwin si "talentul de a fi natural si autentic". Staruri ale cinematografiei, precum Russell Crowe , Cameron Diaz, Hugh Jackman , Kevin Costner si Justin Timberlake, i-au adus un omagiu lui Irwin prin intermediul unui mesaj video inregistrat. In imagine, sotia si copii lui Steve Irwin, Terri, Bindi si Bob.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din social

Top

Cauta-ti perechea