Zodia ta si dragostea

#prietenii #predictii #zodii #horoscop #astrologie #prieteni

3 zodii pe care toata lumea le vrea aproape! Stiu ce inseamna prietenia adevarata

Cele mai multe prietenii se pierd de-a lungul anilor, din diverse motive. Exista insa prietenii care vor dura o viata intreaga, iar asta datorita oamenilor care stiu sa le aprecieze si sa lupte pentru ele. Iata care sunt zodiile pentru care prieteniile dureaza o viata intreaga.

Leu

Contrar aparentelor, atunci cand vine vorba despre prietenii de durata, Leii sunt persoane pe care te poti baza. Nu uita niciodata pe nimeni si stiu intotdeauna sa asculte o persoana si sa ii dea sfaturi atunci cand le sunt cerute. Daca ai un prieten Leu, atunci, asteapta-te ca prietenia voastra sa dureze o viata intreaga. Bucura-te de compania acestuia, deoarece este o persoana de la care ai foarte multe de invatat.

Capricorn

Capricornii sunt persoane care pun mare pret pe relatiile de familie dar si pe cele de prietenie. Daca te-ai imprietenit cu acest nativ veti ramane prieteni pentru totdeauna. Te poti baza pe acest nativ oricand ai o problema. Sunt capabili sa gaseasca o rezolvare la orice. In plus, este genul de persoana care lasa totul deoparte pentru a-si ajuta prietenii la nevoie. Sunt persoane calme, joviale si stiu sa se distreze de minune, deci nu ai nicio sansa sa fii trist sau sa te plictisesti in compania unui Capricorn.

Sagetator

Desi par ca nu ar fi cu picioarele pe pamant, Sagetatorii sunt persoane pe care te poti baza oricand. Acesti nativi sunt extrem de sinceri (uneori dureros de sinceri) si se bucura atunci cand pot ajuta pe cineva drag. Simtul umorului nu le lipseste, asadar nimeni nu poate sta suparat mai mult de un minut in preaja acestor persoane.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din zodia-ta-si-dragostea


Citeste pe ele.ro

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro Georgia Deaconu, Maestru Feng Shui: Culorile care atrag noroc in casa ta

Expertul Acasa.ro Georgia Deaconu, Maestru Feng Shui

Pune o intrebare