Zenit

52 articole despre zenit

Solstitiul de vara 2024: Momentul in care incepe vara astronomica. Traditii asociate acestui moment

zenit
Solstitiul de vara 2024, care are loc pe data de 20 iunie la ora 23:51, marcheaza inceputul verii astronomice si este un moment extrem de semnificativ in calendarul astronomic. In aceasta zi, Soarele atinge pozitia cea mai inalta pe cer, iar durata zilei atinge maximul, fiind cea mai lunga zi din an, cu o durata de 15 ore si 32 de minute, in timp ce noaptea are doar 8 ore si 28 de minute. [..]
Alte informatii despre: vara astronomica , solstitiu vara , solstitiu

Programul complet al filmelor de la American Independent Film Festival 2018

zenit
Au mai ramas doar cateva zile pana la inceperea American Independent Film Festival 2018. Pe lista filmelor ce vor rula in cinematografe in perioada 27 aprilie - 3 mai, se numara pelicule recunoscute pe plan international, dar si filme ce vor fi prezentate in premiera publicului roman. [..]
Alte informatii despre: program complet , American Independent Film Festival , festival

Cele mai citite despre zenit

Cupa UEFA: Rezultatele meciurilor de ieri

Zece meciuri au fost programate ieri, in prima mansa a 16-imilor de finala din Cupa UEFA. Echipa unde evolueaza Contra, Getafe, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare, contra

Vezi cine va televiza meciurile echipelor romanesti din cupele europene

Iata care sunt televiziunile care vor transmite in direct meciurile pe care echipele romanesti le vor juca in aceasta saptamana in cupele europene:Liga CampionilorZenit St. Petersburg (Rusia) -

Suporterii rusi s-au batut cu scaune la derby-ul Zenit - Lokomotiv 1-1

Razvan Cocis a vazut ce inseamna "furia rosie" in meciul dintre Zenit St. Petersburg si Lokomotiv Moscova, disputat miercuri si incheiat cu scorul de 1-1, unde suporterii rusi s-au