Panathinaikos Atena si VfB Stuttgart sunt interesate de achizitionarea mijlocasului rapidist Costin Lazar. 1.5 milioane de euro este pretul pe care Rapid il vrea pentru mijlocasul de 27 de ani... [..]
Alte informatii despre: panathinaikos , stuttgart , lazar , transfer

Dupa Everton, un club mult mai bine cotat al Europei il vrea pe Dorin Goian: VfB Stuttgart, 'regina' incoronata a Bundesligii. Nemtii ar fi dispusi sa ofere pe stelist undeva in jurul sumei de 4 [..]

Marica joaca pe "Camp Nou" pe o prima de 60.000 de euro

Presa germana scrie ca fotbalistii de la VfB Stuttgart vor fi rasplatiti regeşte de conducerea svabilor, daca vor reusi sa o elimine pe FC Barcelona.Echipa germana de fotbal VfB Stuttgart, la care [..]
Alte informatii despre: stuttgart , barcelona , marica

Marica, dorit de Fiorentina in locul lui Mutu

Fiorentina a gasit inlocuitor pentru Mutu: atacantul roman de la Stuttgart, Ciprian Marica.AC Fiorentina este interesata de achizitionare atacantului roman de la VfB Stuttgart, Ciprian [..]
Alte informatii despre: adrian mutu , ciprian marica , ac fiorentina

Marica s-a accidentat si ar putea rata partida cu Croatia

Atacantul roman Ciprian Marica s-a accidentat la prima sesiune de antrenamente sustinuta de formatia sa, VfB Stuttgart. Fotbalistul a suferit o ruptura musculara la coapsa staga si conform medicilor [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , marica accidentat , vfb stuttgart

Stuttgart a fost eliminata din Cupa Germaniei

VFB Stuttgart, echipa lui Ciprian Marica si Sergiu Radu, a fost eliminata aseara din sferturile de finala ale Cupei Germaniei de catre gruparea de liga secunda, Carl Zeiss Jena. Fara Marica si [..]

Ciprian Marica, bara si gol anulat in Cupa Germaniei

Formatia la care evolueaza romanul Ciprian Marica, VfB Stuttgart a pierdut la clar partida din Cupa Germaniei cu Bayern Munchen, scor 1-5. Partida s-a decis inca din prima repriza cand svabii au [..]
Alte informatii despre: bayern munchen , cupa germaniei , ciprian marica , vfb stuttgart

Stuttgart, victorie cu Bayern: 3-1

Echipa lui Ciprian Marica, VfB Stuttgart, a zdrobit ieri pe Bayern Munchen in derby-ul etapei a 13-a din Bundesliga. Svabii au condus de la pauza cu 3-0, multumita golurilor lui Gomez, autor al unei [..]

Radu si Munteanu decid titlul

VfB Stuttgart este noul lider în Bundesliga, după victoria de duminică, 3-2, cu VfL Bochum. Echipa antrenată de Armin Veh are un avantaj de două puncte în faţa urmăritoarei Schalke [..]

Cupa UEFA Intertoto: Rezultate din prima mansa a turului III

Internationalul roman Ciprian Marica a evoluat o repriza pentru VfB Stuttgart in meciul pierdut sambata, in deplasare, in fata lui Saturn Moscova, scor 0-1, in prima mansa a turului III al Cupei [..]
Alte informatii despre: uefa , cupa

Timisorenii bat la portile istoriei

Echipa din Banat joaca asta-seara, pe teren propriu, cu VfB Stuttgart, in prima mansa din play-off-ul Ligii Campionilor.Timisoara incepe diseara (ora 21.45, in direct, la TVR 1) asaltul final catre [..]
Alte informatii despre: vfb stuttgart , meci , stadion , campionat , liga campionilor , fc timisoara

Bundesliga: Rezultatele etapei a 16-a

Iata rezultatele inregistrate in etapa a 16-a in Premier League. Bayern Munchen - Hoffenheim 2-1 Schalke 04 - Hertha Berlin 1-0 Energie Cottbus - VfB Stuttgart 0-3 Arminia Bielefeld - Borussia [..]
Alte informatii despre: rezultate bundesliga

Marica, transfer cu probleme

Transferul de opt milioane de euro al lui Ciprian Marica la VfB Stuttgart a fost la un pas sa fie anulat. Germanii nu a dorit sa plateasca 200.000 de euro, suma reprezentand 2,5% din taxa de [..]

Rezultatele partidelor disputate miercuri in Cupa UEFA

Partizan Belgrad - Dnepropetrovsk 2-2 Odita (12 si 45) / Nazarenko (28), Rusol (57) Sahtior Donetk - Schalke 04 1-1 Brandao (86) / Ailton (7) Panathinaikos Atena - FC Sevilla 1-0 Vintra (75) Ajax [..]

Atac romanesc la VfB Stuttgart

Sergiu Radu a fost imprumu­-tat de Wolfsburg la campioana Germaniei, VfB Stuttgart, unde mai evolueaza si Ciprian Marica "Schija” va juca la Stuttgart pana in vara lui 2008. In [..]

Pleaca Marica de la VfB Stuttgart?

Cu toate ca golgeterul lui VfB Stuttgart, Gomez, este accidentat, antrenorul echipei germane il tine pe banca pe Ciprian Marica de trei partied. Prin urmare, despatirea de echipa ar putea deveni [..]

Marica a semnat cu VfB Stuttgart

Mircea Lucescu a confirmat pentru Prosport transferul internationalului roman, Ciprian Marica, la campioana Germaniei, VfB Stuttgart, in schimbul sumei de opt milioane de euro. "Ciprian va [..]

Marica a debutat cu gol

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat un gol in meciul amical pe care VfB Stuttgart l-a castigat marti cu scorul de 4-2 impotriva echipei de liga a treia, VfR Aahlen. Stuttgart a inceput meciul [..]

Marica, titular in VfB Stuttgart - Ajax 3-2

Atacantul roman Ciprian Marica a fost titular in partida de verificare disputata de VfB Stuttgart cu olandezii de la Ajax Amsterdam. Marica a evoluat 45 de minute, fiind inlocuit cu Elson la pauza. [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , vfb stuttgart , bundesliga

Hitzfeld, ofertat de Chelsea

Antrenorul echipei Bayern Munchen, Ottmar Hitzfeld, a primit o oferta din partea clubului Chelsea pentru a prelua conducerea tehnica a echipei incepind din sezonul viitor. "Este adevarat ca am [..]

Marica mentine sansele svabilor la titlu

Romanilor le-a mers de minune in meciurile de fotbal pe care le-au disputat miercuri, pe arenele din Europa.In Bundesliga, atacantul Ciprian Marica a marcat un gol pretios pentru VfB Stuttgart, [..]
Alte informatii despre: marica , fotbal , europa , meci

Eriksson il vrea pe Ciprian Marica

Presa germana scrie ca Manchester City si VfB Stuttgart liciteaza pentru internationalul roman. Mircea Lucescu il foloseste tot mai rar pe Marica (foto) in prima echipa la Sahtior, iar norii [..]

Hleb va semna cu FC Barcelona

Mijlocasul bielorus Alexander Hleb (Arsenal Londra), va fi prezentat oficial, astazi, drept noua achizitie a Barcelonei, anunta cotidianul englez "The Sun". Catalanii vor plati [..]
Alte informatii despre: fc barcelona , transfer , hleb

Marica: "Batem in meciul cu Serbia!"

Atacantul de la VfB Stuttgart si al echipei nationale de fotbal a Romaniei promite calificarea la Mondiale si anunta ca n-are planuri de insuratoare.Indisponibil pret de noua zile din cauza unei [..]
Alte informatii despre: ciprian marica , vfb stuttgart , atacant

Stranierii pentru meciul cu Croatia

Selectionerul echipei noastre nationale, Victor Piturca, a anuntat, marti, numele jucatorilor legitimati la cluburi de peste hotare, convocati pentru meciul amical contra Croatiei. Pentru intalnirea [..]
Alte informatii despre: stranieri romania , croatia nationala fotbal , romania nationala fotbal , victor piturca