Vedete din Romania

#televiziune Robert Turcescu #cina Robert Turcescu #vedete intern #showbiz #robert turcescu

500 de euro daca vrei sa iei cina cu Robert Turcescu

Oricine vrea sa stea la o sueta cu Robert Turcescu si cu sotia sa are acum ocazia sa o faca. Cu o singura conditie, insa: sa scoata din buzunar 500 de euro. Realizatorul TV vrea sa atraga, in acest fel, donatii pentru televiziunea sa online.

"De-a lungul anilor mi-am pus aceasta notorietate si in slujba unor cauze umanitare despre care nu dau detalii pentru ca n-am acordat niciodata sprijin cuiva gandindu-ma sa fac din asta un motiv de lauda in spatiul public. Dar astazi vreau sa pun gradul de notorietate al personajului Robert Turcescu in slujba unui proiect la care tin enorm si care imi doresc sa reuseasca", a scris Turcescu pe blogul sau.




"Pe scurt, iata despre ce este vorba: eu si sotia mea ii vom invita la o cina la restaurant pe acei oameni buni care vor dona in conturile FUNDATIEI AVATAR intre 500 si 1.000 de euro pentru proiectul televiziunii online. Iar pe acei donatori care vor contribui cu 1.000 de euro sau mai mult la acest proiect, ii vom invita chiar acasa la noi la un pahar de vin si o felie de placinta cu branza, reteta proprie! Vom avea timp sa stam de vorba, sa ne imprietenim, sa facem fotografii, sa discutam despre viata si politica sau sa vorbim despre proiectul televiziunii online", a mai scris Robert Turcescu.

Zilele trecute, el i-a solicitat public chiar si presedintelui Klaus Iohannis sa trimita un SMS in valoare de 5 euro tot pentru a veni in spirjinul televiziunii online pe care realizatorul vrea sa o deschida.

Sursa foto: facebook.com
 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului