Vedete din Romania

#vedete alaptat #vedete extern #showbiz #gisele bundchen #dana rogoz #alaptarea bebelusului #vedete intern

5 mame celebre pe care le poti vedea alaptandu-si copiii la colt de strada

Maternitatea afisata fara pudoare este in Romania un subiect tabu. Asta desi, in tari occidentale, vedete de calibru au putut fi observate in ultimii ani alaptandu-si bebelusii in public, gest considerat extrem de firesc. La noi, lucrurile se misca mai greu.

Gisele Bundchen


Sursa foto: urbankid.ro

Fotomodelul brazilian Gisele Bundchen si-a surprins fanii de pe Instagram atunci cand a postat o fotografie in care apare alaptand. Dar nu oricum, ci in timp ce cativa stilisti ii aranjeaza parul, machiajul si unghiile. Gisele se vrea astfel un exemplu pentru femeile care nu indraznesc sa isi alapteze bebelusii in public.

CITESTE SI:

Show-urile de talente starnesc reactii dure de la cine nu te astepti. "Sunt un joc pervers!"
Vedete care au fost la un pas sa-si piarda copiii. Prin ce emotii au trecut!
Vedete desfigurate cu acordul lor. Imagini socante!


Miranda Kerr

Sursa foto: kozaczek.pl

Un alt fotomodel, aceeasi atitudine deschisa. Miranda Kerr, ingerul de la Victoria’s Secret, a fost surprinsa in spatele scenei alaptandu-si baietelul, chiar daca pe langa ea se perindau o multime de persoane.

Gwen Stefani

Sursa foto: dailymail.co.uk

Si pe Gwen Stefani au surprins-o paparazzii in mai multe randuri in timp ce isi hranea la san baietelul, in pauzele dintre filmarile pentru un videoclip. Insa nu sunt singurele. Olivia Wilde, Angelina Jolie, Doutzen Kroes sau Pink au fost vazute si ele alaptand in locuri mai putin conventionale.

Dana Rogoz

Sursa foto: danarogoz.one.ro

La noi, in schimb, alaptatul in public ramane un subiect tabu. Vedetele mioritice nu prea indraznesc sa isi hraneasca micutii in vazul lumii, dar nici nu resping ideea alaptatului la san. Una dintre divele mondene autohtone care e mamica de doar opt luni este Dana Rogoz. Actrita continua sa isi alapteze baietelul si face asta chiar si in pauzele de la repetitiile pentru piesele in care joaca. "Am avut noroc ca programul meu de la teatru a fost facut in functie de cel al copilului. Mai precis, repetitiile au loc undeva aproape de casa, iar atunci cand nu am putut ajunge, mama mi-a adus baiatul si l-am alaptat in pauze. Acum are deja opt luni, ii mai dau laptic doar dimineata si seara", a declarat Dana, pentru Libertatea.

 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare