Vedete din Romania

#michael douglas #vedete bolnave #boli incurabile #viorel lis #daniela crudu

4 vedete grav bolnave

Chiar daca se bucura de un statut social aparte, si celebritatile ajung in situatii dramatice. In ultima perioada, multe dintre vedetele de renume au dezvaluit ca sufera de boli grave, unele chiar incurabile. Iata cateva dintre acestea.

1. Daniela Crudu

Fosta asistenta TV Daniela Crudu a slabit enorm in ultima perioada, iar majoritatea lumii a speculat ca vedeta s-ar infometa. Se para insa ca, de fapt, vedeta sufera de o afectiune a glandei tiroide care i-a dat peste cap intregul metabolism. Pentru a putea totusi mentine in frau boala, Daniela Crudu urmeaza un regim strict, insa si asa ea ajuns sa cantareasca 43 de kilograme.

2. Viorel Lis

Fostul primar al Capitalei Viorel Lis are grave probleme de sanatate. Medicii spun ca starea sa este critica, fiind diagnosticat cu leziuni vasculare pe creier. Acesta risca sa ramana paralizat.

Se pare ca Viorel Lis, 69 de ani, a inceput sa aiba pierderi grave de memorie si, de multe ori, nu isi mai recunoaste nici sotia, Oana Lis, sau uita drumul spre casa. Medicii spun ca unul dintre principalele motive ale acestei boli este varsta.

3. Tom Hanks

Celebrul actor Tom Hanks a marturisit recent ca sufera de diabet de tip 2 si, daca nu respecta un regim strict, starea sa de sanatate s-ar putea inrautati rapid sau ar putea chiar muri.

"Ei bine, este o boala ce se poate controla si prin dieta. Doctorul mi-a spus ca, daca as mai avea greutatea din liceu, as fi din nou sanatos si nu as mai avea diabet de tipul 2. I-am raspuns: 'Ei bine, atunci am sa am in continuare diabet de tipul 2", a declarat Tom Hanks.


4. Michael Douglas

Renumitul actor american Michael Douglas a fost diagnosticat de curand cu cancer la gat. Starea actorului se inrautateste pe zi ce trece, lasand urme extrem de vizibile asupra corpului sau. De asemenea, si sotia sa, actrita Catherine Zeta-Jones, sufera de o afectiune psihica, tulburare bipolara. Aceste probleme de sanatate au afectat grav si relatia lor, cei doi au fost chiar in prag de divort, insa de cateva saptamani au revenit la sentimente mai bune.


Sursa foto: ele.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului