Vedete din Romania

#dana rogoz #liviu varciu #rita muresan #vedete gatit

3 vedete talentate la gatit

Cochete mereu si inconjurate de oameni care fac toate treburile casnice pentru ele, ai putea crede ca vedetele sunt un dezastru atunci cand vine vorba despre bucatarie sau curatenie in casa. Ei bine, exista si exceptii. Iata cateva vedete despre care nici nu iti trecea prin minte ca sunt foarte talentate la gatit.

1. Liviu Varciu

Cantaretul Liviu Varciu pare sa fie un burlac convins, de aceea el a si invatat sa se intretina si sa se ingrijeasca singur inca din timpul studentiei. Asadar, chiar daca nu banuiai, Liviu Varciu este un adevarat maestru in bucatarie, daca este sa ne luam dupa spusele lui.

"Gatesc de la tocana, musaca si ciorba, pana la cornulete cu rahat turcesc. E o placere, ma relaxeaza. Nu sunt unul dintre privilegiatii care au stat cu parintii. Eu a trebuit sa ma descurc singur, in Bucuresti, in vreme ce ai mei erau la Constanta. Cel mai mult imi place sa gatesc toamna, cand ploua mocaneste. Gatesc orice, dar nu pentru oricine!”, a marturisit Liviu Varciu, pentru wowbiz.ro.


2. Dana Rogoz

Dana Rogoz este foarte pasionata de gatit. Ea a pregatit primul sau preparat chiar la varsta de 6 ani. Actrita a marturisit ca stie sa gateasca de toate, insa cel mai mult ii place sa improvizeze.

"Gatesc de toate si chiar mi s-a spus ca am talent pentru asta. Toata lumea ma lauda, dar si eu simt ca ma pricep. De cele mai multe ori improvizez cu ce am in frigider", a recunoscut Dana Rogoz.

Dana Rogoz a dezvaluit insa ca prefera sa gateasca mancaruri mai exotice, si nu preparate traditionale, insa cu un scop anume.

"Mi-e putin teama sa incerc acele mancaruri pe care orice gospodina le face de nota 10, caci,daca dau rateu cu ele, imi stric definitiv imaginea de bucatareasa talentata. Asa ca prefer sa nu le incerc pe cele pe care le stie toata lumea si aleg sa le ofer prietenilor gusturi noi, deosebite, pentru ca la final sa ma intrebe cum le-am gatit", a marturisit Dana Rogoz.

3. Rita Muresan

Creatoarea de moda Rita Muresan are chiar si diploma de ajutor de bucatar, pe care a obtinut-o in Thailanda, dupa ce a urmat o luna cursuri gastronomice. Designerul a marturisit ca ii place foarte mult sa gateasca si intotdeauna a incercat sa fure retete de peste tot pe unde a calatorit.

"Din fiecare loc am luat cate ceva, am furat retete de pretutindeni. Intotdeauna imi caut o tema de care sa ma leg si pe care sa o dezvolt cat pot de mult, atat in moda, cat si in gastronomie", a marturisit Rita Muresan, la emisiunea "Cireas de pe tort".

Sursa foto:wowbiz.kanald.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului