Vedete din Romania

#dana savuica #Dana Savuica Playboy #fondatorul Playboy #hugh hefner #playboy

3 vedete din Romania, curtate de Hugh Hefner, fondatorul Playboy

Actrita Eugenia Serban a prima vedeta din Romania careia i s-a propus sa apara nud pe coperta Playboy, al carei fondator - Hugh Hefner - s-a stins la 91 de ani.

„Trebuia sa fiu prima coperta a acelei reviste in Romania, moment in care eu am refuzat. Pentru ca, in anul acela, exact in septembrie, cand s-a lansat revista, copilul meu incepea prima zi la scoala.

Si nu cred ca era atat de important pentru mine sa apar intr-un pictorial nud, nu m-as fi lansat si nu cred ca ma propulsa in cariera altfel decat asa cum mi-am urmat eu drumul meu”, a explicat Eugenia Serban.

„Eu nu am fost aleasa aici, in tara, ci acolo, in strainatate, pentru primul numar. Fotografia mea a ajuns din greseala in America. Pusa in book-ul cu vedete, desi eu nu pot sa ma numesc actrita, eu sunt actrita si atat. printre personalitatile care erau in voga atunci eram si eu si am fost pusa din greseala in book. Am fost aleasa si am refuzat, chiar aveam un motiv… In 1999 s-a lansat acea revista in Romania. Eu nu mi-am inceput cariera in 1999, mi-am inceput-o in 1988. Nu cred ca aparitia aceea m-ar fi ajutat”, a mai spus vedeta.

Refuzul Eugeniei Serban de a aparea pe prima coperta a celebrei reviste a adus-o in prim-plan pe Dana Savuica, cea care a devenit prima vedeta din Romania care a aparut nud in revista fondata de Hugh Hefner.

„A fost ceva de bun augur pentru mine. Eu sunt varsator si varsatorii sunt aventurieri, adica le place sa intre in proiecte provocatoare, dar nu sunt nebuni, adica isi folosesc foarte bine inteligenţa. Am analizat pe toate parţile aceasta apariţie a mea si am considerat ca va fi OK daca lansez mesajul urmator: eram la finalul carierei de model si practic aceasta apariţie a fost ca o oda, ca un tribut adus corpului, feminitaţii si frumuseţii mele, pentru ca eu asta proiectam pe scena ca manechin.

Practic, a fost un fel de „La revedere” spus meseriei mele de model, urmand sa deschid calea unei femei care isi dorea o cariera in televiziune, un business. Acesta a fost mesajul meu in „Playboy”. In plus, fiind prima romanca din aceasta revista, am intrat in analele show-biz-ului romanesc, e semnatura mea acolo. O data esti prima”, spunea Dana Savuica despre experienta de a poza goala.

Cea care l-a vizitat pe „taticul Playboy”,  cu ani  in urma,  este Andreea Mantea.

Hugh Hefner a invitat-o, in 2008, la conacul sau din Statele Unite, caruia i se mai spune si „Palatul Sexului”, unde a pozat pentru un calendar incendiar. Drept dovada sta si o imagine de arhiva cu bruneta, langa o piscina.

Andreea Mantea a fost, cu ani  in urma, in vizita la „taticul Playboy”, unde a pozat fara inhibitii.

Sursa foto: libertatea.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului