Vedete din Romania

3 vedete din Romania care-si presimt sfarsitul si fac planuri de imormantare

Dani Otil a socat presa tabloida cu declaratiile recente referitoare la o moarte prematura si la planurile pentru propria inmormantare. Moartea tragica sau prematura recenta a multor celebritati - Marioara Murarescu, Adrian Iovan, Philip Seymour - si modul in care si-au anticipat, intr-un fel sau altul, moartea au pus pe ganduri vedetele din Romania, care s-au aplecat asupra traiectoriei propriei vieti si au ajuns sa se gandeasca la propriul sfarsit. Iata cateva vedete care-si anticipeaza moartea si care si-au facut deja "testamentul" cu privire la ritualurile de inmormantare!


Dani Otil

Dani Otil, coprezentatorul emisiunii "Neata", de la Antena 1, este convins ca sporturile extreme si adrenalina de care este dependent il imping tot mai mult in ghearele mortii.

Iubitul cu zece ani mai tanar al Mihaelei Radulescu si-a aplecat atentia asupra propriei vieti si a ajuns la concluzii cutremuratoare referitoare la o moarte tot mai apropiata, marturisite intr-o confesiune ingrijoratoare facuta prietenilor apropiati - "O sa mor tanar, mi-am trait viata, nu vreau sa ajung in baston!", ar fi declarat vedeta, care a continuat si cu planurile de inmormantare - “Ne-a zis ca vrea sa fie ingropat in haine de motociclist, cu o casca pe cap, nicidecum in haine de ginerica. Iar sicriul trebuie sa aiba aer conditionat", a declarat un amic de-al sau, citat de Libertatea.ro.

Citeste si: 5 obsesii ciudate ale vedetelor

Catalin Botezatu

Problemele mari de sanatate cu care se confrunta celebrul designer vestimentar Catalin Botezatu l-au facut sa ia tot mai in serios ideea unei morti premature, ceea ce l-a determinat sa-si intocmeasca testamentul si sa lase indicatii cu privire la propria inmormantare.

Averea substantiala pe care vedeta a agonisit-o de-a lungul timpului nu va ajunge la familie, asa cum s-ar banui, ci va fi donata in scop caritabil - "De-a lungul timpului, am facut donatii importante unor institutii din Romania, dar mai ales din afara. Asa ca tot ce ramane, mult-putin, va ajunge acolo unde trebuie. Parintii mei nu au nevoie de bani, au tot ce le trebuie pentru cat vor mai trai. Iar mostenitorii mei sunt asigurati", a declarat Botezatu, in emisiunea Acces Direct.

Dupa rezolvarea problemei impartirii mostenirii, designerul a inceput sa se gandeasca serios la planurile de inmormantare, accentuand tot mai mult ideea ca isi anticipeaza sfarsitul - "Cosciugul trebuie sa fie inchis... Mi se pare o barbarie ce se intampla la inmormantarile traditionale.

Inmormantarea mea trebuie sa fie eleganta si discreta. Nimic ostentativ si nimic tragic, fara jale si bocete... Va exista si dress-code! E foarte important! Vreau ca toate femeile sa poarte taioare Chanel sau Valentino si tocuri inalte, ochelari de soare si palarii cu boruri largi. Sa arate impecabil! Totul trebuie sa fie elegant.", pare sa fie ultima dorinta a creatorului, intr-o confesiune facuta unui prieten si citata de Libertatea.ro.

Citeste si: 4 romance focoase, curtate de barbati celebri

Viorel Lis

Viorel Lis este un alt personaj monden care crede ca moartea ii da tarcoale, mai ales pe fondul problemelor serioase de sanatate cu care se confrunta de cateva luni bune. Starea precara de sanatate l-a determinat pe fostul edil al Bucurestiului sa-si intocmeasca testamentul si sa faca planuri de inmormantare, la sfarsitul anului trecut: "Vreau sa fiu incinerat. As vrea sa fiu ingropat in gradina din spate. Nu vreau sa fiu inhumat intr-un cimitir. In testament nu-i las nimic surorii mele. Averea se lasa copiilor", a marturisit Lis intr-un interviu acordat Libertatea.ro, specificand totodata ca Oana nu trebuie sa-si faca griji ca va ramane pe drumuri, intrucat "ce e al ei este al ei".




Sursa foto: Expresspress.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare