Vedete din Romania

# Florentina Fantanaru #tragedii vedete #vedete intern #Anca Serea #showbiz

3 vedete cu un trecut tragic. Povesti de viata cutremuratoare

Dincolo de lumina reflectoarelor, celebritatile isi joaca propriul rol intr-o viata care de multe ori seamana cu un scenariu de film dramatic. Sa fii vedeta nu inseamna sa fii ferit de necazuri. Iata cateva dintre povestile triste ale personajelor mondene mai putin stridente de pe meleaguri mioritice.

Florentina Fantanaru




Florentina Fantanaru e o femeie foarte discreta, delicata, cu o voce foarte blanda. Are publicul ei fidel, care indrageste povestile de viata pe care le prezinta in emisiunea "Dincolo de aparente". Putini stiu insa ca si realizatoarea tv are o poveste de viata, insa nici pe departe una fericita. In urma cu trei ani si jumatate, cu doar doua zile inainte de aniversarea ei, sotul sau a murit in urma unei cumplite boli la plamani.

"Eram la capela, cu sotul meu, il vegheam si raspun­deam la SMS-uri si la telefon si le spuneam oamenilor unde sunt!", a povestit Florentina intr-un interviu acordat lui Radu Buzaianu. Realizatoarea tv a mai spus ca a depasit moartea sotului sau doar cu ajutorul baietelului lor, care atunci avea doar 5 ani. "Nu stiu daca am cazut. Pentru ca am un co­pil. Am un baiat care e motivatia mea extrema. E vitalitatea mea. Nu cred ca am cazut. Nu as putea sa fiu ingenuncheata si sa ma uit in ochii lui", a mai spus Florentina Fantanaru.

CITESTE SI:

Duelul divelor! Vedetele in tinute neinspirate isi scot coltii
Catalin Botezatu: “Am avut parte de o educatie spartana”
Socant! Cantitatea uriasa de zahar pe care o consuma romanii!

 

 

Manuela Harabor



Pe Manuela Harabor cei mai multi o stiu dupa rolul din "Padureanca". Daca in urma cu 25 de ani era una dintre cele mai apreciate actrite, acum Manuela mai joaca doar la teatre independente. Nu vrea sa faca niciun compromis de dragul banilor, asa ca se chinuie luna de luna cu salariul de 1.000 de lei. Putini dintre spectatorii ei stiu si drama care se ascunde in spatele zambetului sau discret.

A avut parte de doua mariaje esuate, iar in urma relatiei pe care a avut-o cu Dan Chisu s-a nascut fiul sau, Andrei, care acum are 24 de ani. Tanarul a fost insa diagnosticat cu autism, iar actrita a facut eforturi uriase pentru a-i asigura terapia necesara.

Anca Serea


Sursa foto: meme.ro

Greu incercata de soarta a fost si Anca Serea. Prezentatoarea tv a ramas, la numai 28 de ani, vaduva si cu doi copii mici. Sotul sau, Filip Poplingher, s-a stins din cauza unei boli nemiloase. "Cand traiesti astfel de momente, nimic si nimeni nu te poate pregati. Prefer sa-mi amintesc lucrurile frumoase pe care le-am construit impreuna inainte de tragedie, mi-au ramas nenumarate amintiri frumoase, care ma insotesc peste tot si imi dau putere", a marturisit vedeta.

Sursa foto: huffingtonpost.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare