Vedete din Romania

#vedete intern #mihaela radulescu #patricia kaas #showbiz #codin maticiuc #carti vedete

3 vedete care si-au dezvaluit secretele amoroase in carti

Povesti de amor, detalii din alcov, iubiri, tradari, toate sunt trairi de care si vedetele au avut parte si care au devenit subiecte de volume autobiografice. Daca in Occident e deja la moda sa iti descrii viata sentimentala, pe taramuri mioritice fenomenul abia prinde contur.

Codin Maticiuc

Sursa foto: libertatea.ro

"Consumatorul de suflete" se intituleaza cartea pe care Codin Maticiuc, alias "Poponet", tanarul om de afaceri recunoscut pentru numeroasele sale iubiri mondene, o va lansa azi. Volumul, care include toate povestile sale de amor, ar putea starni numeroase animozitati printre divele de Dorobanti care s-au iubit cu baiatul de bani gata.

Printre cuceririle sale se numara Anna Lesko, Anamaria Ferent, Maria Dinulescu, Raluca Lazarut, Rodica Miron sau Gina Pistol. Toate s-ar putea regasi, chiar daca nu cu numele, in volumul celebrului burlac.
"Nu pot spune care din fostele iubite m-a inspirat mai mult... Toate, nu vreau sa nedreptatesc pe cineva. A trebuit sa grupez calitatile si defectele lor si sa creez niste personaje iesite din comun. In cartea mea nu apare niciun nume propriu", a declarat Codin Maticiuc pentru click.ro.

"Ma gandesc la prima mea dragoste. Am reusit sa o cuceresc abia in primul an de facultate si... in clipa in care a devenit a mea, am inceput sa o domin. Am inceput sa o insel inca din a doua seara", isi incepe Codin confesiunile.

CITESTE SI:

Anca Lungu, de la "Printesa Polonic" la diva eleganta
Vedete carora li s-au furat pozele indecente din telefon
Casatorii cu ghinion? Iata cum au gresit vedetele chiar la nunta!



Mihaela Radulescu


Sursa foto: 22foryou.co

Si barbatii care au defilat prin viata Mihaelei Radulescu au toate sansele sa se regaseasca in volumul publicat anul acesta de diva. "Cum iubesc barbatii" este o incursiune in lumea celor pe care Mihaela i-a iubit. "Sunt iubirile mele, iar ei sunt barbatii care m-au iubit, fiecare altfel, cu alte abilitati sau slabiciuni, in diferite tonalitati si pana unde am putut si eu sa-i iubesc", scrie Mihaela in capitolul introductiv.

Patricia Kaas

Sursa foto: larevista.ro

Modelul volumelor de acest fel a fost preluat din Occident. Una dintre cartile care a starnit si pe la noi valva a fost cea a Patriciei Kaas. "Umbra din vocea mea" se numeste volumul autobiografic, iar multi spun ca unul dintre capitole i-a fost dedicat omului de afaceri roman Remus Truica, cel cu care artista a avut o aventura.

Sursa foto: libertatea.ro

"Amantul meu si-ar dori ca eu sa nu mai cant decat pentru el. Impresia trista ca nu sunt decat un trofeu pentru el incepe sa mi se insinueze incet in minte. Eu sunt celebra, el este bogat. Onassis si Callas a sa in versiunea 2010. Cu diferenta ca eu nu vreau sa-mi sacrific cariera pentru un barbat", a scris Patricia Kaas.

Sursa foto: hyperliteratura.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare