Vedete din Romania

#actori #claudia pavel #mircea solcanu #alexandru ciucu #artisti actori

3 vedete care s-au lansat in cinematografie peste noapte

Odata ce ai reusit sa pasesti in lumina reflectoarelor, viata ta se poate schimba radical. Asta o demonstreaza si ascensiunea rapida pe care o au anumite vedete. De curand, multe dintre celebritatile autohtone au trecut rapid, chiar peste noapte, in postura de actori. Iata cateva dintre acestea.

1. Alexandru Ciucu

Desi nu si-a facut inca debutul cinematografic, designerul Alexandru Ciucu a anuntat ca s-a inscris la una dintre cele mai bune scoli de profil de la Hollywood, New York Film Academy.

Ciucu a marturisit ca va urma cursuri de actorie si de film making, care includ specializari in scenariu, regie, productie si marketing de film.

"Vreau sa invat de la cei mai buni din bransa, de aceea am ales ca destinatie Hollywoodul. Filmul iti permite sa comunici mult mai bine emotiile si experientele pe care vrei sa le impartasesti celorlalti. Am cateva idei de scenariu care cred ca vor aduce o noua perceptie asupra filmului romanesc. Consider ca impletirea fashionului cu cinematografia ma va implini profesional", a declarat designerul.

2. Mircea Solcanu

Mircea Solcanu, prezentatorul emisiunii "Povestiri de noapte" de la Acasa TV, a debutat de curand si in cinematografie. El da viata unui personaj animat in pelicula "Justin si cavalerii" 3D.

Realizatorul s-a aratat extrem de incantat de aceasta experienta.

"Ma cheama Sota, am palarie si sabie, imi place stilul si sunt un bun strateg, asa ar suna descrierea fericita a personajului caruia i-am dat putin din sufletul meu si de care ma simt un pic atasat. Este un debut si o descoperire despre mine. M-am intalnit cu o lume in care m-as muta oricand cu drag, o lume desenata de oameni buni, in care binele e mult mai prezent decat in pelicula vietii", a povestit Mircea Solcanu, pentru "Gandul".

In Romania, animatia "Justin si Cavalerii" va ajunge pe marile ecrane din 4 octombrie.


3. Claudia Pavel

Cantareata Claudia Pavel, cunoscuta din trupa Cream, dezvaluie fanilor sai in ultima perioada numeroase secrete. Dupa ce in urma cu cateva saptamani, artista a anuntat ca a devenit mamica, acum a marturisit ca si-a facut debutul si in cinematografie.

Cantareata, care a absolvit Facultatea de Teatru si Film, va juca in pelicula "Primul client", in regia lui Kiki Vasilescu, care va ajunge in cinematografe la inceputul lunii decembrie.

Astfel, de doua saptamani, Claudia este intr-o continua agitatie. Filmeaza intre 8 si 13 ore, iar uneori mai fuge si la concerte.

 Claudia a marturisit ca va juca rolul unei femei dure si ca nu i-a fost teama nici de cascadoriile periculoase.

"Impusc, bat oameni si chiar ucid. Uneori, ma ia valul si dau prea tare cu pumnul, ma lovesc la incheieturi, ma julesc", a povestit artista pentru enational.ro



Sursa foto: click.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare