Vedete din Romania

#operatii estetice #andreea marin #ramona badescu #laura cosoi #vedete intern

3 vedete care fug de bisturiu. Iata celebritatile care nu si-ar face niciodata operatii estetice

Desi multe dintre celebritati ar face orice pentru a-si ascunde imperfectiunile si urmele lasate de varsta, iata ca mai exista in lumea showbizului autohton si cateva vedete care nu si-ar face niciodata operatii estetice, de frica sau, pur si simplu, pentru ca sunt multumite de felul in care arata, ori s-au impacat cu defectele pe care le au. Iata ce vedete fug de bisturiu:


1. Ramona Badescu

Realizatoarea TV Ramona Badescu a marturisit ca acorda o mare atentie aspectului sau fizic, insa spune ca nu si-ar face niciodata o operatie estetica, deoarece ii este teama de medici. Din aceasta cauza, ii este teama chiar sa mearga la analizele de rutina.

"Eu incerc pe cat posibil sa fiu adepta ingrijirii treptate, cu mai multa rabdare, bineinteles. Ridurile nu trec in doua zile, trebuie sa pui crema, sa-ti faci masaje, sa mananci sanatos. Normal, daca te duci sa-ti faci un botox, nu in doua zile, intr-o ora esti perfecta.

Singurul dezavantaj este ca, dupa sase luni, cand isi pierde efectul, ridurile nu numai ca se refac, dar sunt mai adanci, pentru ca acea zona unde a actionat botoxul, nemaifiind irigata si fiind un muschi static, atunci cand se retrezeste la viata cade si mai rau... Imi este foarte frica de operatii chiar si atunci cand ma duc sa-mi fac analize de sange", a declarat Ramona Badescu, in cadrul emisiunii "M Magazin" de la TVR 2.


2. Andreea Marin

O alta vedeta care este total impotriva operatiilor estetice este prezentatoarea TV Andreea Marin. Aceasta a marturisit ca niciodata nu ar recurge la asemenea interventii, deoarece te poti mentine frumos si in mod natural.

“Sunt impotriva operatiilor estetice pentru propriul corp, atata vreme cat stiu ca prin sport si o dieta echilibrata pot obtine rezultatele dorite. Ani de zile s-a scris despre mine ca am silicoane, si iata ca tot cei care au scris asta au descoperit – uimitor! – ca nu e asa. O iau ca pe un compliment: inseamna ca nu am nevoie de o asemenea operatie, pentru ca arat de parca ar fi intervenit deja un medic estetician", a marturisit Andreea Marin.


3. Laura Cosoi

Actrita Laura Cosoi a declarat razboi nu doar operatiilor estetice, ci si vedetelor care recurg la astfel de interventii chirurgicale.

"Eu intotdeauna am fost un om sincer: nu am spus nimanui ca ma dau cu o anumita crema sau ma dau cu nu stiu ce ulei, dar de fapt eu ma duc si fac operatii. In cazul meu nu este adevarat... si oricum s-ar vedea! Prefer sa fiu mai "defecta" si mai aproape de ceilalti si mai tangibila, sa nu devin un om de plastic. Asta imi place si asa voi ramane", a marturisit Laura Cosoi, pentru perfecte.ro.



Sursa foto: girlhdwalls.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare