Vedete din Romania

#tragedie Alexandru Arsinel #arsinel #alexandru arsinel

2017, un an de cosmar pentru Alexandru Arsinel

Anul 2017 a fost un an de cosmar pentru indragitul actor de comedie Alexandru Arsinel. Actorul a avut probleme grave de sanatate, sotia acestuia a ramas imobilizata la pat, iar doua dintre cele mai bune prietene si colege de scena (Stela Popescu si Cristina Stamate) s-au stins din viata.

Daca la  inceputul anului Alexandru Arsinel se confrunta cu problemele de sanatate ale sotiei, acesta a incheiat anul cu o operatie de urgenta, in urma unui infarct.

Sotia actorului a suferit un teribil accident la finalul anului 2016, cand a cazut pe scari. In urma accidentului, aceasta a ramas imobilizata, in prezent deplasandu-se doar cu ajutorul unui scaun cu rotile.

 “Da, cel mai urat an din viata mea. De cateva luni trec prin clipe destul de grele, din cauza evenimentelor triste care au avut loc unul dupa altul. La ceea ce aveam deja s-au adaugat si alte probleme personale, dar si ale colectivului. As vrea sa nu se mai repete. Avem resurse sa le depasim.”, a declarat Alexandru Arsinel pentru click.ro.

Mai mult, actorul a pierdut doua prietene si colege de scena, in mai putin de o sapamana: pe Stela Popescu si Cristina Stamate, cele mai iubite actrite ale Romaniei.

“Am ingropat-o pe Stela, am ingropat-o pe Cristina, am plecat in Spania (n.r. a avut spectacole pe 2 si 3 decembrie), am venit in tara si am facut infarct! Au fost asa una dupa alta. M-am bucurat totusi ca s-a pus ”frana” si ca nu s-a mai intamplat nimic rau.”, a adaugat actorul.

Intrebat ce isi doreste pentru anul 2018, actorul a raspuns simplu: “Liniste si sanatate!”.

Sursa foto: jurnalul.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-din-romania

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului