Tottenham

126 articole despre tottenham

Mircea Rednic refuză petrecerea lui Borcea

tottenham
Directorul executiv al clubului Dinamo, Cristi Borcea, a savurat din plin victoria formaţiei sale în Giuleşti, iar la finalul partidei făcut un apel la presă să dea titlu în ziare: [..]

Mutu fuge spre pol

tottenham
Fiorentina joaca azi in Norvegia primul meci european din 2008, iar internationalul roman s-a refacut dupa accidentarea din Israel. Doua dintre fostele cistigatoare ale Cupei UEFA, Bayern [..]

Lazio si Anderlecht au fost amendate de UEFA

tottenham
Cluburile Lazio Roma si Anderlecht Bruxelles au fost amendate de catre forul european de fotbal, cu cate 18.000 de euro, din cauza comportamentului fanilor in timpul unor partide din cupele [..]

Hirschfeld a semnat cu CFR Cluj

tottenham
Portarul canadian Lars Hirschfeld a semnat duminica un contract valabil pe trei ani si jumatate cu CFR Cluj, dupa doua zile in care incertitudinea a planat asupra transferului sau. "Este un [..]

Arsenal, umilita pe White Hart Lane

tottenham
Spurs au obtinut in sfarsit mult-asteptata victorie in fata celor de la Arsenal, dupa noua ani de zile, si au facut-o intr-un mod barbar. „Tunarii” au fost calcati in picioare pe White [..]

"Anul acesta merg cu Dinamo"

tottenham
Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a declarat, ieri, ca anul acesta va insoti pe Dinamo la meciurile din deplasare din cadrul Cupei UEFA si nu va da curs invitatiilor [..]

Liga bate UEFA

tottenham
Adversara Stelei din Liga Campionilor a invins adversara Rapidului din Cupa UEFA intr-un meci contind pentru Cupa Ligii Frantei. Victoria cu 2-1 obtinuta de Lyon a fost decisa de Wiltord, marcator a [..]

Drogba trimite Chelsea în semifinalele Cupei Ligii

tottenham
Rezerva Didier Drogba a transformat în gol o lovitură liberă, oferind echipei Chelsea Londra victoria cu 1-0 în faţa celor de la Newcastle, în sferturile de finală ale Cupei [..]

McCarthy elimină Arsenal din Cupa Angliei

tottenham
Un şut magnific al lui Benni McCarthy, cu trei minute înainte de final, a adus formaţiei Blackburn Rovers un loc în sferturile de finală ale Cupei Angliei, în dauna londonezilor [..]

Rapidul pe 66

tottenham
Rapid se afla pe locul 66 in clasamentul all-time realizat de Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului si dat publicitatii ieri. Giulestenii au 16 puncte si se afla la [..]

Arsenal, campioana Angliei

tottenham
Arsenal Londra a cistigat, duminica, campionatul Angliei, dupa ce a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputata, in deplasare, in compania formatiei Tottenham Hotspur. Pentru Arsenal au [..]

Ranieri confirma plecarea sa

tottenham
Claudio Ranieri a confirmat ca va parasi, la finele sezonului, formatia Chelsea, chiar daca echipa sa va reusi sa se califice in finala Ligii Campionilor sau sa cistige acest trofeu. Intrebat, in [..]

Marile transferuri ale verii

tottenham
Principalele transferuri realizate de marile cluburi europene in vederea Ligii Campionilor 2006/2007. - Barcelona: Lilian Thuram si Gianluca Zambrotta (ambii Juventus), Eidur Gudjohnsen (de la [..]

Cele mai mari zece fraude din istoria fotbalului

tottenham
Sky Sports a prezentat recent cele mai mari zece fraude din istoria fotbalului, unde în mod logic capul de afiş este ţinut de cea mai galonată echipă din fotbalul italian, Juventus Torino. [..]

Sevilla - Tottenham, decisă de arbitru

tottenham
Atacantul Sevillei Frederic Kanoute a înscris împotriva fostei sale echipe, dar deţinătorii Cupei Uefa vor avea de apărat un avantaj fragil în returul de la Londra, de joia [..]

Chelsea, ţinută în şah de modesta Wycombe!

tottenham
Chelsea Londra, campioana ultimelor două ediţii ale Premier League, şi-a dezamăgit din nou fanii, încheind la egalitate, 1-1, în deplasare contra formaţiei din liga a patra engleză [..]

Daniel Niculae, abonat la goluri in Europa

tottenham
Internationalul roman Daniel Niculae se simte ca pestele in apa atunci cand joaca cu formatia sa, Auxerre, in Cupa UEFA. In partida de la Belgrad, din cadrul grupei A, castigata de Auxerre cu 4-1 in [..]

Diana Munteanu si-a serbat ziua in Anglia

tottenham
Vedeta postului MTV, Diana Munteanu, a intrerupt pentru cåteva zile filmarile, pentru a-si insoti iubitul, in Anglia, la meciul pierdut de Dinamo in fata lui Tottenham. Ieri, Claudiu Niculescu [..]

Nasii Realului

tottenham
Sevilla a aratat sambata seara ca exista viata dupa Juande Ramos, antrenor care a parasit detinatoarea Cupei UEFA pentru a antrena in Premier League pe Tottenham. Echipa andaluza i-a provocat lui [..]

Cupa UEFA: Rezultatele partidelor de joi

tottenham
Joi seara s-a disputat prima mansa din optimile Cupei UEFA. Fiorentina, echipa lui Adi Mutu, dar la care internationalul roman nu a evoluat fiind accidentat, a invins, acasa, pe Everton, scor 2-0, [..]

Contra ataca sferturile

tottenham
Finalist al Cupei UEFA cu Deportivo Alaves, acum sapte ani, internationalul roman e pe cale sa joace sferturile cu Getafe. Pauza dintre optimile si sferturile de finala ale Champions League este [..]

Contra il asteapta pe Mutu in finala UEFA

tottenham
Fiorentina si Getafe continua lupta pentru al doilea trofeu fotbalistic al Europei. Cosmin Contra a cistigat duelul cu mai tinarul sau conational, Sepsi Laszlo, in timp ce colegii lui Mutu au [..]

Razboi anglo-italian in Liga Campionilor

tottenham
Liverpool – Inter si Arsenal – AC Milan, cele mai tari dueluri din optimi. Singurii romani ramasi in Liga Campionilor, Cristi Chivu si Adrian Pit, nu au avut prea multa sansa la tragerea [..]

Cele mai citite despre tottenham

Huelva a zdrobit Real Madrid, în memoria celor 4 suporteri morţi

Partida dintre Real Madrid şi Recreativo Huelva s-a disputat în cele din urmă, deşi oficialii oaspeţilor înaintaseră Federaţiei spaniole de fotbal o cerere de amanare a partidei,

"Bombele" au "explodat" la final: Mazilu, Lazar, Stancu, Thereau, Petre, Serban!

Ricardo Oliveira la AC Milan, Gravesen la Celtic Glasgow, Mirko Vucinici la AS Roma, Cufre la AS Monaco, Juan Pablo Sorin la SV Hamburg, Maniche la Atletico Madrid, Mido la Tottenham - agentiile de