Stil de vedeta

#bronz #stil #stil de vedeta #showbiz #trucuri vedete #bronz vedete

3 vedete si sfaturile lor pentru un bronz perfect

Vara, pielea bronzata este "un must". Riscurile de a te alege cu arsuri sau cu urme de la costumul de baie ori de la ochelarii de soare sunt foarte mari. Vedetele, aflate mereu in lumina reflectoarelor, au micile lor trucuri pentru a evita aceste situatii neplacute.

Vara, pielea bronzata este "un must". Riscurile de a te alege cu arsuri sau cu urme de la costumul de baie ori de la ochelarii de soare sunt foarte mari. Vedetele, aflate mereu in lumina reflectoarelor, au micile lor trucuri pentru a evita aceste situatii neplacute.

Carmen Bruma

Sursa foto: sanatate.bzi.ro

Carmen Bruma are un corp de invidiat, iar pe timpul verii adora sa aiba pielea bine "rumenita". Si pentru asta prefera sa stea la soare si nu sa mearga la solar. Prezentatoarea TV le-a impartasit prietenilor virtuali de pe Facebook si cateva dintre trucurile pe care le foloseste pentru a obtine un bronz frumos.

"Am grija ca alimentatia mea sa cuprinda obligatoriu surse de vitamina E, betacaroten, omega 3, seleniu, calciu si coenzima Q 10, adica: nuci, morcovi, caise, oua, piersici, peste, migdale, alune, sardine, ficat. Nu stau la soare in intervalul 11.30 - 16.30, folosesc creme de corp si fata cu factor de protectie solara 30. Dupa plaja, imi ung pielea cu ulei de galbenele, catina alba si migdale dulci. Sunt emoliente, calmante si contin vitamina E", a dezvaluit Carmen Bruma.

Citeste si:

Sore Mihalache sau cum sa porti hainele cu atitudine si nonconformism

Diana Bart

Sursa foto: facebook.com

Prezentatoarea TV Diana Bart are un truc simplu prin care obtine un bronz perfect atunci cand merge la plaja. "La inceput, imi dau cu un factor de protectie mai mare, dar apoi, cand ma mai bronzez, mai folosesc si accelerator de bronz, ca sa uniformizez. Pe fata imi dau cu factor de protectie 50. Dupa ce ma bronzez, ma dau cu apa termala de fiecare data, dupa care aplic un ulei de masline cu portocale. Este senzational: anticelulitic, hidratant, antidepresiv... Si este suta la suta natural, luat din farmaciile homeopate", a povestit Diana chiar in emisiunea pe care o prezinta la Prima TV.

Oana Turcu

Sursa foto: agerpresh.wordpress.com

Oana Turcu este adepta produselor cosmetice cat mai naturale si de aceea marturiseste ca, atunci cand vine vorba de bronz, are cateva "obiceiuri sanatoase". "Imi place bronzul frumos si sanatos si, de aceea, ma folosesc de mici trucuri pentru a-l obtine. Crema de intensificare a bronzului, fara filtru. Cu accelerator pentru un bronz cu efect maxim. Cu aloe si unt de karite", a marturisit prezentatoarea Antena 2 pe contul sau de socializare.

Sursa foto: culturalstudies.ca

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare