Sorin cartu

2336 articole despre sorin cartu

Cearta in loc de "blat"

sorin cartu
Mititelu l-a acuzat pe Penescu de faptul ca a incercat sa-l "faca" prin arbitri. Suspectat de "blat" de Sorin Cartu, fost antrenor al celor doua echipe, dar si blocat la cateva [..]

CFR Cluj a debutat cu victorie in grupele Ligii Campionilor

sorin cartu
Sorin Cartu a obtinut primul rezultat mare din cariera, o victorie in Champions League cu CFR, impotriva elvetienilor de la FC Basel.CFR Cluj a invins FC Basel in primul meci al Grupei E a Ligii Campionilor, scor 2-1. Toate golurile au fost marcate in prima repriza.Noul antrenor al clujenilor s-a [..]
Alte informatii despre: cfr cluj , victorie , liga , campioni

Florin Marin, dat jos din Dacia

sorin cartu
Antrenorul Florin Marin a fost demis, miercuri, de la conducerea tehnica a echipei Dacia Mioveni si ar putea fi inlocuit de fostul tehnician de la FC Arges, Sorin Cartu, transmite corespondentul [..]

FC National va da in judecata Poli Timisoara!

sorin cartu
FC National va actiona in instanta clubul Poli Timisoara, deoarece le-a permis jucatorilor John Wayne Srhoj si Abiodun Agunbiade (foto) sa se antreneze alaturi de gruparea banateana, desi cei doi [..]

Carţu a demisionat de la Poli Timişoara!

sorin cartu
Sorin Carţu a fost lovit de două ori: de boală şi de patronul Marian Iancu. În minutul 60 al partidei dintre Pandurii Targu-Jiu şi Politehnica Timişoara, încheiată cu victoria [..]

Fantoma Craiovei bantuie Liga I la fotbal

sorin cartu
Mai intai, dupa ce au promovat, au anuntat ca vor sa lupte pentru titlu si campionat; apoi, dupa ce au vazut ca nu e atat de simplu, au spus ca le-ar conveni chiar si Cupa UEFA; dupa dezastrul cu [..]

Penescu confirma blatul!

sorin cartu
Patronul lui FC Arges s-a declarat ieri convins ca Universitatea Craiova nu va emite pretentii in partida de sambata, din Liga I. Intalnirea din tur a fost de asemenea suspecta, iar cea de acum a [..]

Remiza alba pe Bega

sorin cartu
Derbyul Poli Timisoara-Steaua a fost cu doua clase peste celelalte partide disputate vineri si sambata in prima etapa a Ligii. O remiza alba de mare lupta, cu multe faze de poarta, spectaculoasa, in [..]

Carţu a luat o gură de oxigen

sorin cartu
Poli Timişoara a obţinut, în meciul cu Gloria Bistriţa, scor 1-0, prima victorie pe teren propriu de la numirea lui Sorin Carţu în funcţia de antrenor principal. Unicul gol al [..]

Carţu lasă Naţionalul la greu

sorin cartu
Poli Timişoara continuă seria succeselor cu Valentin Velcea pe banca tehnică. Bănăţenii au învins în „Cotroceni” cu scorul de 2-0, în etapa a 28-a a Ligii I, [..]

Ion Craciunescu a refuzat distinctia acordata de Mircea Sandu

sorin cartu
Ion Craciunescu i-a intors spatele lui Mircea Sandu. Marele arbitru international roman a refuzat astazi sa primeasca din mainile lui Mircea Sandu distinctia oferita de Federatia Romana de Fotbal. [..]
Alte informatii despre: frf , ion craciunescu , mircea sandu , distinctii

Dacia spulbera visul de glorie al Timisoarei

sorin cartu
Poli Timisoara nu a putut profita de pe urma esecurilor CFR-ului si Rapidului din aceasta etapa. Duminica seara, Viola din Banat a pierdut in fata Daciei Mioveni cu 2-1, aceasta fiind de altfel [..]

Iuliu Muresan: Vrem eventul !

sorin cartu
Presedintele lui CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat dupa calificarea ardelenilor in Cupa Romaniei ca isi doreste eventul si o prefera in finala pe Gloria Buzau."Inainte de a lua Cupa imi [..]

Steaua a egalat pe CFR Cluj in clasament

sorin cartu
Steaua Bucuresti a castigat aseara meciul cu Daciei Mioveni, scor 2-0, egaland pe CFR Cluj la puncte. Dupa o prima repriza fara ocazii notabile, Goian salveaza situatia si reuseste sa deschida [..]

"În fotbalul romanesc apar ierarhii influenţate"

sorin cartu
Demis de FC Argeş înainte de finalul sezonului trecut, Carţu a semnat, la sfarşitul lunii iunie, un contract cu Poli Timişoara. Obiectivul antrenorului era de a-i duce pe bănăţeni [..]

Carţu şi Neţoiu vin în Cotroceni

sorin cartu
FC Naţional se află pe locul 17 în Liga I, fiind ameninţată serios de retrogradare. Surse autorizate pretind că Gigi Neţoiu tratează achiziţionarea a 50 la sută din acţiunile [..]

Meci amical: Olympique Marseille - Universitatea Craiova 2-2

sorin cartu
Intr-un meci amical de fotbal desfasurat in cadrul turneului pe care il intreprinde in Franta, Universitatea Craiova a terminat la egalitate, 2-2 (0-2), cu formatia Olympique Marseille, la Marmande, [..]

Ovidiu Petre nu vrea sa se mai intoarca la Timisoara

sorin cartu
La finalul campionatului trecut, mijlocasul lui Poli, Ovidiu Petre, a suferit o accidentare care a necesitat o interventie chirurgicala. Pentru a fi siguri ca inchizatorul Politehnicii si al [..]

Cirtu sta la pinda

sorin cartu
ntrenorul care a adus ultimul event Craiovei are mari sanse sa revina la Universitatea. Zvonurile ca Florin Cioroianu va fi schimbat de la Universitatea Craiova au aparut inca din perioada in [..]

Antrenorii din liga lui Mitică intră repede la apă

sorin cartu
Pentru cei care caută un loc sigur de muncă, postul de antrenor în prima ligă fotbalistică din Romania nu e cea mai fericită alegere. Aflaţi constant sub tirul patronilor, al [..]

Poli a caştigat derbiul provinciei

sorin cartu
Formaţia timişoreană s-a impus cu 3-1 în faţa lui CFR Cluj, provocand prima înfrangere ardelenilor, iar Sorin Carţu se gandeşte deja la o eventuală participare în cupele [..]

Chivu l-a batut pe Cartu

sorin cartu
Anul trecut, banii lui Iancu aduceau la Timisoara faimoasa Juventus, pentru un amical de lux, care sa prezinte noua trupa de pe Bega. Anul acesta, timisorenii au jucat un o noua partida cu o [..]

Fotbal minut cu minut, de Ovidiu Blag – o carte dedicata pasionatilor de fotbal

sorin cartu
Ce alta mai mare placere putea sa fie in „monotonia” dupa-amiezilor duminicale ale Romaniei de acum 40-50 de ani decat o etapa de fotbal urmarita „minut cu minut” la postul national de Radio? In aceasta carte, cititorii vor descoperi sectiuni despre „zeii microfonului”, conducatori de club, arbitri si jucatori. [..]
Alte informatii despre: fotbal pasionati de fotbal , ovidiu blag , fotbal minut cu minut , fotbal