Ze Kalanga a marcat pentru naţionala Angolei

Mijlocaşul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Ze Kalanga , a deschis scorul pentru reprezentativa Angolei, în partida caştigată cu scorul de 3-1 în faţa selecţionatei Kenyei, duminică la Luanda , în cadrul Grupei a 6-a a preliminariilor Cupei Africii pe Naţiuni ediţia 2008. Golul înscris de mijlocaşul “cainilor roşii” din minutul 37 a stabilit scorul la pauză, celelalte goluri ale gazdelor fiind marcate de Mateus, în minutul 52, şi Amado, în minutul 68. Pentru Kenya a marcat Ambani, în minutul 82 al partidei. Ze Kalanga reuşise cu o săptămană înainte să înscrie şi primul său gol în campionatul romanesc, după ce a marcat pentru 2-1 în partida pe care Dinamo a caştigat-o pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa rivalei Rapid Bucureşti, în cadrul etapei a zecea a Ligii I.