Vlad Munteanu, golgheter in Bundesliga

Jucatorii Laurentiu Reghecampf si Vlad Munteanu au marcat cate un gol in partida Alemannia Aachen- Energie Cottbus , scor 1-2, disputata in etapa a VIII-a a campionatului Germaniei. Reghecampf a deschis scorul pentru gazde in minutul 16 al meciului impotriva fostei sale echipe, cu un sut cu piciorul drept, dupa o lovitura libera indirecta. Reghecampf a primit un cartonas galben in minutul 51 si a fost inlocuit in minutul 73 cu Fiel. Vlad Munteanu a restabilit egalitatea in minutul 65, iar golul victoriei pentru Energie Cottbus a fost marcat de Timo Rost, in minutul 75. Munteanu a fost schimbat in minutul 86 cu Baumgart, iar coechipierul sau Sergiu Radu a fost integralist. In urma golului marcat, Vlad Munteanu a ajuns la cinci reusite in acest sezon din Bundesliga si se afla pe primul loc al clasamentului golgheterilor.