#cupa romaniei #viorel moldovan #fc brasov

Viorel Moldovan: "Meciul nu a fost deloc usor dar, noi ni l-am facut asa"

Brasovenii cred ca si-au netezit drumul spre semifinalele Cupei Romaniei inscriind repede in meciul cu Gloria Bistrita (3-0).

Antrenorul formatiei FC Brasov , Viorel Moldovan , a declarat ca meciul cu Gloria a fost unul dificil, in ciuda faptului ca echipa sa a castigat cu scorul de 3-0.

"Am obtinut o victorie care nu poate fi comentata prea mult, in care am facut o prima repriza foarte buna. Am reusit sa deschidem scorul repede, asa cum ne-am propus, si am avut o repriza exact pe placul meu. Meciul nu a fost deloc usor, dar noi ni l-am facut asa. Dupa pauza ne-am mai retras si am incercat sa mentinem...

( citeste continuarea in Realitatea.net )