#cupa davis #tenis

Victoriile Romaniei dupa prima zi in Cupa Davis

Tenismenii romani si Victor Hanescu au iesit invingatori in prima zi a Romaniei pentru mentinerea in Grupa Mondiala a Cupei Davis, care se desfasoara la Arenele BNR.

Debut fericit pentru Romania in disputa cu India. Victor a castigat partida cu Prakash Amritraj, scor 7-5, 5-7, 6-2, 6-2.

In primul set , Crivoi a revenit de la 2-5, iar in setul doi a servit pentru set la 5-4, dar apoi a pierdut cu 7-5. Partida dintre Crivoi si Amritraj a durat doua ore si 52 de minute.

In cel de-al doilea meci al zilei Victor Hanescu l-a intalnit pe Somdev Dev Varman.