UTA, egalata dupa ce a condus la pauza cu 3-0

UTA – Pandurii Tg. Jiu se anunta un meci tare prin prisma faptului ca cele doua combatante se lupta pentru salvarea de la retrogradare . Cu toate acestea nimeni nu anticipa ce avea sa se intample. „Batrana doamna” nu se mai gandea in minutul 40 ca va mai putea rata cele trei puncte, in conditiile in care conducea deja cu 3-0 (M.Ilie de doua ori si Simao). Totusi, inaintea pauzei arbitrul avea sa-l elimine pe Ilie pentru doua galbene, dar si asa diferenta de pe tabela era una linistitoare. La reluare , cu avantajul omului in plus, „minerii” au apasat pe acceleratie si au reusit in extremis egalarea gratie punctelor marcate de Stanga si Iordache (2), ultimul marcat cu doua minute inaintea fluierului final. Tehnicianul aradenilor, Marin Barbu, a declarat ca jucatorii nu au nici o scuza pentru remiza cu Pandurii. „Nu avem nici o scuza pentru acest 3-3. Insa nu as dori niciunui antrenor sa-si faca meseria asa cum mi-am facut-o eu in ultima luna. M-am rugat de unii jucatori sa se antreneze. Multi dintre ei nu mai credeau ca va veni cineva sa salveze echipa. Poate doar aceasta veste a revenirii domnului Bara i-a mobilizat in acest meci. Din pacate la 3-0, le-am spus sa nu joace din calcaie si sa ia meciul in serios, dar nu m-au ascultat. Rezultatul reflecta ce se intampla acum la UTA. Pacat ca majoritatea jucatorilor si-a facut treaba pana la 3-0. Insa este o crima din partea lui Mircea Ilie sa ia al doilea galben la 3-0“, a spus Barbu. De partea cealalta, antrenorul secund Valentin David a declarat ca echipa Pandurii a avut, in prima parte a meciului cu UTA, cea mai slaba prima repriza din istoria clubului. „Am avut o prima repriza poate cea mai slaba din istoria echipei. La pauza lucrurile s-au schimbat si puteam chiar castig“, a spus David. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro