Unirea Urziceni elimina Steaua din Cupa Romaniei

Steaua a pierdut, aseara, in deplasare, cu scorul de 0-2, meciul sustinut in compania formatiei Unirea Urziceni si a fost eliminata din Cupa Romaniei Timisoreana in faza optimilor. Meciul a fost controlat in totalitate de formatia ialomiteana. Dupa ce au ratat o ocazie prin Cristi Constantin, elevii lui Dan Petrescu au reusit sa deschida scorul in minutul 18 prin Ciprian Petre care a profitat de o greseala a defensivei steliste. Unirea Urziceni a majorat scorul in minutul 46, atunci cand Valentin Negru a marcat dupa o Actiune personala cu un sut de la 17 metri. Din minutul 73, Steaua a jucat cu un jucator mai putin, dupa ce Valentin Badoi a fost eliminat in urma unui fault dur asupra lui Ricardo Gomez. "Victoria este clara, pentru ca adversarii nostri au alergat, au fost agresivi si si-au creat mai multe ocazii de gol", a spus Marius Lacatus la conferinta de presa. "Nu am mai vazut-o de mult pe Steaua jucind atit de slab. Scorul, 2-0 pentru noi, a fost prea mic comparativ cu ce s-a jucat. Ne gindim la finala Cupei" a spus Dan Petrescu. Dupa ce a ratat “ primavara europeana ” si a parasit Cupa Romaniei, Steaua continua acum lupta doar in Liga I. Vicecampioana incepe returul de pe pozitia a 5-a, la 11 puncte de liderul CFR Cluj. Foto : fcunirea.ro Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro