Unirea, cu Steaua

CFR a remizat aseara la Urziceni , 1-1, si a pierdut, momentan, fotoliul de lider.

Presati de victoria Stelei cu Bistrita, clujenii lui Ioan Andone au inceput in forta jocul de la Urziceni, cu Unirea.

Chiar in minutul cinci, Dani a deschis scorul printr-o lovitura de cap de la opt metri, dupa un corner executat perfect de Trica. Avantajul oaspetilor nu a durat  decat sase minute, deoarece Danalache a profitat de o in apararea CFR-ului si l-a executat cu sange rece pe Stancioiu .

Pana la finalul primei reprize, cele doua formatii au fost  interesate mai mult sa-si dea la picioare, decat sa joace fotbal. In partea a doua, clujenii au impins tot mai mult jocul in careul ialomitenilor, dar Fabbiani si Culio nu au nimerit tinta.