Tiger Woods a încheiat anul pe primul loc

Jucătorul american de golf, Tiger Woods , a caştigat, duminică, turneul Target World Challenge, ultimul din 2006. A fost a 11-a victorie din acest sezon pentru sportivul care va împlini 31 de ani pe 30 decembrie. Target World Challenge este un turneu finanţat de Woods şi are scopuri caritabile . Campionul de la US Open , australianul Ogilvy, s-a clasat pe poziţia secundă, iar locul trei a fost ocupat de Chris DiMarco. Woods, a caştigat două turnee majore în acest sezon (Openul Marii Britanii şi PGA Championship) a încheiat anul 2006 pe primul loc în clasamentul mondial, iar din luna iunie, cand a avut loc US Open, nu s-a clasat la niciun turneu mai jos de locul secund.