Stuttgart a fost eliminata din Cupa Germaniei

VFB Stuttgart, echipa lui Ciprian Marica si , a fost eliminata aseara din sferturile de finala ale Cupei Germaniei de catre gruparea de liga secunda, Carl Zeiss . Fara Marica si Sergiu Radu , ambii rezerva, VfB a fost condusa (Werner 37), dar spre final (81) a egalat Mario Gomez, ducind meciul in prelungiri. In prelungiri au mai marcat Gomez (95) si Muller (120). Jena , la care fostul portar stelist Vasili Hamutovski a fost integralist, a castigat cu 5-4 in urma loviturilor de departajare. Alaturi de Carl Zeiss Jena s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei si Borussia Dortmund , 3-1 cu Hoffenheim, goluri Federico, Tinga si , respectiv Copado, din penalty. Celelalte doua meciuri, VFL Wolfsburg - si Bayern Munchen - TSV Munchen, se vor disputa in aceasta seara. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro