#steaua #fotbal

Steaua se afunda

Situatia „ ros -albastrilor“ a devenit critica. La Craiova, echipa lui Dorinel a remizat aseara cu Universitatea, ajungand la 12 meciuri la rand fara victorie .

Echipa de fotbal Steaua nu reuseste sa depaseasca pasa neagra in care a intrat de doua luni. In Banie, intr-un meci din runda a 16-a de campionat, formatia lui Dorinel Munteanu a remizat aseara, scor 0-0, cu Universitatea Craiova, si a adunat 12 partide consecutive fara victorie in toate competitiile! In continuare, programul e nemilos cu „ros-albastrii“, pe care marti ii asteapta in Germania un alt meci de foc, cu Bayern München, in etapa a cincea a grupelor Ligii Campionilor.

Jocul din Banie a inceput practic in minutul 10, cand a ratat o ocazie uriasa, singur cu poarta goala. Dorinel Munteanu nu l-a iertat pe portughez si l-a schimbat la putine minute dupa inceperea reprizei secunde.