Steaua, sase victorii consecutive in aceasta iarna

Steaua a inregistrat, in Turcia, ce-a dea sasea victorie consecutiva din perioada de pregatiri din aceasta iarna. Elevii lui Marius Lacatus au trecut ieri de formatia FK ZETA Golubovci, campioana Muntenegrului, scor 2-1. Muntenegrenii au deschis scorul in minutul 5 cand Robinson Zapata l-a faultat pe Novovic in careu, centralul a dictat lovitura de la unsprezece metri, iar Dalac a transformat fara problema. In prelungirile primei reprize Pepe Moreno , a obtinut un penalty, lovitura de pedeapsa fiind transformata de specialistul Nicolae Dica . Dupa pauza, ros-albastrii au jucat mult mai curajos si au reusit sa inscrie golul victoriei prin Romeo Surdu, in minutul 86. Atacantul stelist a marcat cu capul, pe spate, dupa o centrare venita de la Nesu. "Tot asteptam sa inscriu odata si odata si, pana la urma, s-a intamplat. Este bine, este un inceput pentru mine. Important este sa castigam toate meciurile pana la sfarsitul campionatului, nu pe cele din amicable,” a declarat Romeo Surdu. Urmatorul si ultimul joc al Stelei in Antalya va avea loc vineri, 15 februarie , in compania formatiei japoneze Jeff United. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor