Steaua la a treia infrangere consecutiva in Champions League

Steaua a pierdut cel de-al treilea meci disputat in Grupa H a Ligii Campionilor, scor 1-2 cu FC Sevilla , si ramane pe ultimul loc in clasament, cu 0 puncte. Steaua mai pastreaza doar sanse teoretice de a se mentine in cea mai importanta competitie europeana intercluburi. O prima repriza foarte slaba Prima repriza a fost cat se poate de trista pentru Steaua si fanii ei. FC Sevilla a deschis scorul in minutul 5, prin Frederic Kanoute, care a marcat cu capul din centrul careului dupa o centrare de partea stanga de la Diego Capel. Luis Fabiano a marit avantajul Sevillei in minutul 17, atunci cand a beneficiat de o nesincornizare a apararii steliste si l-a driblat si pe Zapata, marcand in poarta goala cu toata opozitia lui Emeghara . In minutul 63 Victoras Iacob a sutat la poarta din coltul careului de 16 metri, mingea a fost deviata de Mosquera, a ajuns la Ovidiu Petre , iar acesta a inscris din 8 metri saltand balonul peste Palop. Slavia umilita de Arsenal In celalta partida a Grupei H, Arsenal a invins pe Slavia Praga, scor 7-0, si continua sa fie singura echipa din grupa care nu a primit niciun gol pana acum. Golurile tunarilor au fost inscrise de: Fabregas 5, 58, Hubacek 24-autogol, Walcott 41, 55, Hleb 51, Bendtner 89 Dupa 3 meciuri clasamentul grupei H arata astfel: 1. Arsenal 9p, 2. Sevilla 6p, 3. Slavia Praga 3p, 4. Steaua 0p. Urmatoarea etapa a Grupei H, cea de-a patra, se va disputa pe 7 noiembrie si programeaza urmatoarele jocuri: Steaua-FC Sevilla si Slavia Praga-Arsenal. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Foto : Uefa.com