Steaua - CFR 0-0

CFR Cluj si Steaua au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputata in care ros-albastrii au jucat cu un om mai putin pe teren dupa eliminarea lui Goian, din minutul 11. Totul a mers prost pentru ros-albastri in primul sfert de ora al partidei. Plesan s-a accidentat in minutul 4, dupa un contact cu portughezul Semedo si a fost inlocuit cu Bicfalvi. Plesan mai jucase un meci pe terenul CFR-ului in acest sezon, in etapa a 2-a, cand a si marcat de doua ori, in partida CFR Cluj-Poli Timisoara, scor 2-2. Plesan a parasit stadionul cu masina salvarii, imediat dupa accidentare , cu piciorul drept bandajat, fiind suspect de fractura de peroneu. Apoi Didi a reusit sa scape din marcajul cuplului format din Goian si Rada, iar primul l-a faultat pe atacantul clujenilor si a fost eliminat. Eugen Trica a ratat un penalty, in minutul 71, obtinut de Semedo dupa un fault al lui Nesu. Trica executat in dreapta portarului, dar Zapata a reusit sa respinga. Steaua a obtinut astfel maximum posibil, tinand cont de datele problemei, in timp ce clujenii au aratat ca de la vorbe la fapte este vorba lunga. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro