#serena williams #turneu #wimbledon

Serena Williams a castigat turneul de la Wimbledon

Americanca Serena Williams s-a impus, sambata, in fata surorii sale Venus Williams , scor 7-6, 6-2, in finala turneului de Mare slem de la Wimbledon, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Venus a inceput meciul cu un serviciu ezitant, dar a castigat primul game la 30. Serena a egalat cu un serviciu eficient si puternic. Cele doua au mers cap la cap, iar Serena Williams a castigat primul set cu 3 minibreak-uri.

In setul 2, Serena Williams a continuat cu acelasi serviciu puternic si de la 2-2 a reusit sa se desprinda. La 2-5, Venus a salvat trei mingi de meci ale Serenei, dar pana la urma aceasta din urma s-a impus cu 6-2.

( citeste continuarea in Realitatea TV )