Sepsi a debutat la Benfica Lisabona

Fundasul roman a debutat aseara la Lisabona. Romanul a fost coautor la al doilea gol marcat de lusitani in meciul cu Naval, scor 2-0, din etapa a 19-a a campionatului Portugaliei. a fost introdus pe teren in minutul 87 si a pasat la golul doi al formatiei Benfica , reusit de Nuno Assis in prelungirile meciului. Naval deschisese scorul in minutul 19 prin Rodriguez. In clasament, lider este FC Porto , cu 47 de puncte, urmata de Benfica - 37 de puncte si Sporting Lisabona , cu 33 de puncte. Lazlo Sepsi a fost cumparat de Benfica la inceputul acestui an. Fotbalistul Gloriei Bistrita, la numai 21 de ani, a costat pe Benfica 2,5 milioane de euro si a devenit cel mai mare transfer din istoria clubului ardelean . Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro