Scolari l-a lovit cu pumnul pe Dragutinovic

Selectionerul Portugaliei, Luis Felipe Scolari , l-a lovit ieri cu pumnul pe fundasul sarb Ivica Dragutinovic la finalul partidei Portugalia -Serbia, scor 1-1, contand pentru grupa A preliminara de calificare la EURO 2008, informeaza agentia Goal. Meciul dintre Portugalia si Serbia s-a terminat cu jucatorii ambelor formatii extrem de nervosi, imbrancindu-se. In momentul in care Dragutinovic, care a fost eliminat, se indrepta spre vestiare, a fost lovit de selectionerul Portugaliei, Luis Felipe Scolari. "Vina apartine arbitrului. Golul Serbiei a fost dintr-un ofsaid de doi metri si nu a fost semnalat. Intotdeauna Markus Merk dezavantajeaza Portugalia. Ceea ce am facut a fost pentru a-l apara pe Quaresma, care a primit multe lovituri ", a spus Scolari, care risca o suspendare din partea UEFA. Portugalia-Serbia s-a disputat pe stadionul Jose Alvalade si s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Simao a deschis scorul in minutul 11, iar Pantelic a egalat cu doua minute inainte de final. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro