"Schija" a decapitat doi antrenori

Pasa Vlad Munteanu, gol Sergiu Radu „Schija“ si Energie Cottbus obtin o remiza nesperata in deplasarea de la Hamburg (1-1). Suficienta insa pentru ca antrenorul gazdelor, Thomass Doll, sa devina somer. Scenariul a fost aproape identic cu cel al meciului de la sfirsitul saptaminii trecute. Dubla Radu, gol Munteanu, 3-1 pentru Cottbus si antrenorul de la Borussia Mönchengladbach - demis a doua zi. „Dupa rezultatele din ultimele meciuri a trebuit sa reactionam“, a declarat presedintele clubului, Bernd Hoffmann. Niculae, tot fara gol Tot miercuri seara, Mainz, cu Marius Niculae titular, a invins-o cu 1-0 pe Borussia Dortmund , dar a ramas pe loc retrogradant. In Italia, AS Roma s-a calificat pentru a treia oara consecutiv in finala Cupei Italiei, dupa ce a invins cu 3-1 pe AC Milan, unde va intilni cel mai probabil pe Inter, care i-a suflat de doua ori trofeul, echipa care a trecut in prima mansa din semifinale cu 3-0 de Sampdoria. „Calaul“ Keseru Convocat la nationala de tineret, Keseru a confirmat printr-un gol decisiv marcat in Cupa Frantei . Romanul a inscris, in prelungiri, unicul gol al meciului care a dus Nantes in sferturile competitiei, in dauna celor de la Lille. „Stiam ce trebuie sa fac. Imediat ce l-am vazut pe arbitru ca a fluierat, am fost multumit. Lovitura libera era plasata pe partea mea. Toti baietii mi-au spus: «Du-te tu sa executi: o vei baga in poarta!». Au fost cinci sau sase care mi-au spus, asa ca am fost increzator. Daca toata echipa mi-a acordat incredere, nu-mi raminea de facut decit sa marchez“, a spus Keseru, care nu se crede „salvatorul echipei, ci omul potrivit la locul potrivit “, in timp ce presa franceza il numeste „Calaul“.