Rossonerri nu îşi găsesc cadenţa

AC Milan a pierdut duminică în deplasare, la Bergamo, 0-2 în faţa formaţiei locale, Atalanta, şi pare să nu se regăsească, deşi ultimele rezultate au dat speranţe fanilor milanezi. După o primă repriză albă, Atalanta a deschis scorul în minutul 50, prin Nicola Ventola, fostul atacant al lui Internazionale Milano . Soncin a marcat pentru 2-0 în ultimul minut, perfectand o nesperată victorie a gazdelor. Milan rămane cu 7 puncte, ocupand poziţia a 16- a. Tot în etapa a zecea, Inter a învins Ascoli pe propriul teren, cu 2-0. Marcatorii au fost Javier Zanetti, în minutul 41 şi Cudini (de la oaspeţi), în proprie poartă, în minutul 53. Palermo a trecut de Sampdoria , acasă, tot cu 2-0, prin reuşitele lui Corini, în minutul 35 şi Zaccardo, cu 20 de minute înainte de final. Inter şi Palermo se află pe primele două locuri în clasamentul din Serie A, ambele avand cate 24 de puncte, după zece etape.