#meci #fotbal #romania #italia

Romania a terminat la egalitate amicalul cu Italia

Meciul amical dintre echipa nationala de fotbal a Romaniei si cea a Italiei, desfasurat ieri seara, la Klagenfurt ( Austria ), s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Romania a marcat in minutul 34, prin Ciprian Marica , in urma unei actiuni prelungite de atac.

In minutul 82, Pirlo a executat o lovitura de colt, Fabio Quagliarella a trimis mingea cu capul spre poarta aparata de  Pantilimon . Balonul a fost deviat in plasa de jucatorul roman Marica, scorul devenind 1-1.

Arbitrul principal al meciului a fost Thomas Einwaller (Austria), fiind secondat de Roland Heim si Armin Eder.