Rapidul deraiaza iar in Giulesti

Dupa infrangerea din jocul cu CFR Cluj, scor 1-2, Mircea Rednic nu a reusit sa castige nici aseara in Giulesti, Rapid si Unirea Urziceni terminand la egalitate, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul in minutul opt, cand Maftei a inscris cu capul dupa o lovitura de la colt executata de Herea. Dar, imediat dupa pauza, ialomitenii au egalat prin Mara, care a trimis un sut excelent de la marginea careului. Oaspetii chiar au reusit si golul doi prin Cristian Constantin, dar centralul a anulat reusita pentru un presupus fault in atac. Seara nereusitelor rapidiste a fost intregit de Grigore, care a fost eliminat de pe teren in minutul 85, dupa un fault foarte dur la Marica. In acel moment, suporterii giulesteni i-au cerut demisia lui Mircea Rednic asta dupa ce, la inceputul jocului, au afisat un nou baner impotriva "Puriului": "Contrar asteptarilor tale murdare, pentru noi esti o mizerie in continuare". Rapid – Unirea Urziceni 1-1 Stadion: Valentin Stanescu Spectatori: 8.000 Rapid: Coman – Sapunaru, Maftei, M. Constantin (‘75 Tamandare), Bozovic - Buga (‘67 Maldarasanu ), N. Grigore, Herea (‘46 E. Dica), Cesinha - Burdujan, Mazilu Antrenor: Mircea Rednic. Unirea: Stelea - E. Nicu, Galamaz, Mehmedovic, Bordeanu - Mara, C. Petre (‘58 C. Constantin), Paduretu, I. Apostol - Onofras (‘75 B. Stancu), Bilasco (‘86 Danalache) Antrenor: Dan Petrescu. Cartonase galbene: Maftei 27, Sapunaru 64 / Apostol 77 Cartonase rosii : N. Grigore 80 Arbitru: Alexandru Deaconu Au marcat: 1-0 ‘Maftei ‘8, 1-1 Mara ‘51 Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro