Rapid, prima infrangere in 2008

Ultima partida amicala sustinuta de Rapid in stagiul de pregatire de la Rio Maios a coincis cu prima infrangere a giulestenilor din anul in curs. Dupa numai cinci minute portughezii conduceau cu 1-0 dupa reusita lui Davide la chiar prima ocazie a gazdelor la poarta giulestenilor. Pancu a fost capitan, iar rebelii Dani Coman si Marius Constantin au fost introdusi si ei in primul 11 de antrenorul Mircea Rednic. Desi zilele trecute a acuzat dureri la spate, dintre titulari nu a lipsit nici muntenegreanul . Tot un strain, Ryan Griffiths a fost cel mai periculos jucator rapidist in primele 45 de minute, australianul reusind chiar un gol, anulat insa din motiv de offside . Mircea Rednic i-a aruncat in lupta in mitanul secund pe Cesinha , Boya si pe Despotovic. Ocazia meciului i-a apartinut insa aceluiasi Leonard, care a trimis din doar cinci metri pe langa poarta lusitana. RAPID: Coman - Sapunaru , Marius Constantin, Leonard, Bozovici - Lazar, Herea, Pancu, Griffiths - Buga, Burdujan. AU MAI JUCAT: Maftei, Cesinga, Boya, Despotovic. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor